Gönderen Konu: Yıldırım’a rüşvet teklif etmedim 1 Haziran 2008  (Okunma sayısı 708 defa)

Çevrimdışı Guiza

• MODERATÖR
  • 3. SINIF UYE
  • Puan -4405
    • MSN Messenger - Sanane@Oyunsiteniz.com
    • Profili Görüntüle
    • www.Oyunsiteniz.com
Yıldırım’a rüşvet teklif etmedim 1 Haziran 2008
« : 01 Haziran 2008, 13:12:55 »
Yıldırım’a rüşvet teklif etmedim

1 Haziran 2008
A.A
Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde, eski CHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım’a "rüşvet vermeye teşebbüs ettiği" iddiasıyla yargılandığı davadan 10 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezası ertelenen işadamı Remzi Gür, ortada çok ağır bir adli hata olduğunu savundu.

Remzi Gür, yaptığı yazılı açıklamada, itiraz ve temyiz sürecinin başladığını belirterek şu görüşleri dile getirdi:

"Açılan davada, iddia ile ilgili olarak telefon konuşma kaydı, ses veya görüntü kaydı gibi hiçbir sübut delil bulunmamasına, konuşmaya şahit olan Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Sayın Salih Kapusuz’un lehime tanıklığına, konuşma sırasında Mehmet Yıldırım ile aynı ortamda bulunan danışmanının ’duymadım’ şeklindeki ifadesine karşın, yüce Türk mahkemesinin kararı, basına yansıdığı şekilde tecelli etmiştir. Kamuoyunun bilmesini istediğim husus şudur ki, ben adı geçen milletvekiline kesinlikle rüşvet teklif etmedim. Ama ne yazık ki yüce Türk adaleti bana ve benden böyle bir söz veya teklif duymadıklarını ifade eden üç tanığa itibar etmemiş, bir milletvekilinin 22 Temmuz 2007 seçimlerini kazanamaması üzerine ortaya attığı bir iddiaya ve ondan naklen aktaran bir tanığın soyut beyanına itibar ederek ve takdirini bu yönde kullanarak medyaya intikal eden kararını vermiştir."

Remzi Gür, adalete saygısının ve bütün bu olumsuzluklara rağmen adaletin tecelli edeceğine inancının tam olduğunu belirterek, itiraz ve temyiz süreci tamamlanıncaya kadar başka bir açıklama yapmayacağını bildirdi.

Çevrimdışı rmelihr

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1951
  • WWW.OYUNSİTENİZ.COM
    • ICQ Messenger - 160
    • Profili Görüntüle
Yıldırım’a rüşvet teklif etmedim 1 Haziran 2008
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2008, 13:18:37 »
PAYLAŞIM İÇİN SAĞOL

Çevrimdışı Guiza

• MODERATÖR
  • 3. SINIF UYE