Gönderen Konu: Yüksekova, 16 yıl sonra Cumhurbaşkanı ağırlayacak  (Okunma sayısı 440 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
HAKKARİ (İHA) - İlk yurt gezisini Doğu Anadolu Bölgesi'ne yapacak olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ziyaret edeceği Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde hazırlıklar başladı.

Hükümet Konağı bahçesi asfaltlanıp yollar temizlenirken, vatandaşlar sorun ve sıkıntılarının çözümünde son umutlarının Cumhurbaşkanı Gül olduğunu ve ziyaretten çok şey beklediklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün ilk olarak uğrayıp halka hitaben bir konuşma yapacağı Hükümet Konağı'nın bahçesinde, Karayolları 117. Şube Şefliği ekipleri tarafından asfaltlama çalışmaları başlatıldı. İlçe merkezindeki tüm sokak ve caddeler de Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyaretine 2 gün kala belediye ekipleri tarafından yıkanırken, vatandaşlar da yeni Cumhurbaşkanı'nı karşılamaya hazırlanıyor. En son 1991 yılında 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ziyaret ettiği Yüksekova'daki vatandaşlar, en büyük sorun olan işsizlikten yakınıyor.

Üniversite öğrencisi olan ve Yüksekova'da ayakkabı boyacılığı yapan Recep Gürdal, ilk gezisini doğuya yapacak olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ağırlayacak olmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Yüksekovalı üniversite öğrencilerinin burs konusunda büyük sıkıntı yaşadıklarını kaydeden Gürdal, "Biz Yüksekovalı öğrenciler olarak zor şartlarda okuyoruz. Cumhurbaşkanının öğrencilere de bir katkı sunması gerektiğine inanıyorum. Ben bir üniversite öğrencisi olduğum halde ayakkabı boyacılığı yapıyorum.

Öğrencilere burs imkanı sağlansa her öğrenci iyi şartlarda eğitim görür" dedi.

Esnaf Veysel Balcı ise, ilçede yaşanan işsizlikten yakınarak, "İnşallah ilk gezisi vatanımıza milletimize hayırlı olur. İnşallah toprağımız kendisine uğurlu gelir" diye konuştu.

Emin Yağan isimli esnaf da, "Cumhurbaşkanı'ndan üniversite istiyoruz. Öğrencilerimizi batıda okutmakta zorluk çekiyoruz" dedi.
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
  • Dü$medeN BuLuTLaRDa Ko$mAm GeREk...
    • Profili Görüntüle
Yüksekova, 16 yıl sonra Cumhurbaşkanı ağırlayacak
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2007, 14:34:56 »
haber için sağol

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2007, 14:36:01 »
Teşekkürler !

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
  • Dü$medeN BuLuTLaRDa Ko$mAm GeREk...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2007, 14:50:54 »