80’lerin Klasik Tahta Oyunu Mandala, iOS ve Android İçin Yayınlandı

Digital Future Games, bir dönemin en popüler tahta oyunu olan Mandala’nın mobil sürümünü duyurdu. “Mandala – The Game of Life” olarak isimlendirilen bu oyun, Mandala’nın orijinalliğini bozmadan eğlenceli bir deneyim sunuyor. Oyun, bugün itibarıyla App Store ve Google Play Store’dan indirilebiliyor.

Akıllı telefon teknolojilerinin gelişmesi ve popülerleşmesiyle birlikte mobil oyunlar, büyük bir önem kazanır hale geldiler. Geliştirici şirketler artık dünyanın en popüler oyunlarını bile mobil platformlara taşımak için çalışmalarını sürdürüyorlar. Ayrıca sadece popüler oyunlar değil, pek çok kişinin bildiği ikonik ve retro yapımlar da mobil platformlardaki yerlerini alıyor. Şimdi sizlere, Android ve iOS platformuna yeni eklenen ikonik bir oyundan bahsedeceğiz.

Tahta oyunları, uzunca bir süredir hayatımızın içerisinde. Hatta bu oyunlar o kadar eski bir tarihe sahipler ki bilgisayarlar ve atariler henüz yokken insanlar, tahta oyunlarını oynuyorlardı. İşte bu oyunlardan bir tanesi de Mandala. Şimdiyse Digital Future Games isimli bir geliştirici şirket, yıllar önce PC platformunda satışa sunulan Mandala’nın mobil versiyonunu oyunseverlerin beğenisine sundu.

Kaynak: webtekno

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar