Burun Estetiği ile Sağlıklı Nefes Alırken Güzelleşin

Burun Estetiği ile Sağlıklı Nefes Alırken Güzelleşin

Çınlamalar belki de kulağınızla ilgili ciddi bir problemi işaret ediyor olabilir. Uzun süredir kulağınızda, tekrar eden akıntılar, ağrı ve çınlama gibi problemler yaşıyorsanız doktora gitmekte gecikmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü, kimi zaman bizim ufak bir sorunmuş gibi gördüğümüz şeyler büyük bir soruna neden olan belirtiler olabiliyor. Yaşadığınız semptomlar daha fazla ilerlemeden önlem almanızı tavsiye ediyoruz.

İlerleyen kulak problemlerinde kulak ameliyatı (Timpanoplasti) kaçınılmaz oluyor. Bu gibi durumlarda müdahale edilmemesi, yüz felci ve kalıcı işitme kaybı gibi sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle kulak problemlerini ciddiye alınız.

Kulak ameliyatı, kulak zarı ve orta kulakta meydana gelen işitme sorunlarının önüne geçilerek onarılması işlemleri ile orta kulak ve mastoid kemik içindeki iltihaplanmanın temizlenmesi işlemlerini kapsar. Kulak ameliyatının, farklı sorunlar için farklı yöntemleri vardır. Bunlar; miringoplasti, timpanoplasti, mastoidektomi ve bu ameliyatların kombinasyonu olan timpanomastoidektomi olarak adlandırılmaktadır.

Kulak zarında kalıcı delik kalması ve yerleşik iltihap gibi durumlarda kulak ameliyatı önerilmektedir. Kolay bir ameliyat olduğu için korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Sizin için önemli olan güvenebileceğiniz bir doktor bulmaktır. Hastalar genellikle, ameliyattan çıktıkları gün pansuman olup evlerine gidebilmektedir.

Burun estetiği Türkiye’de en çok yapılan ameliyatlardan biri olmasına rağmen hakkında çok fazla bilgi kirliliği mevcuttur. Bu yanlış bilgiler burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerin kafasını karıştırırarak korkmasına neden oluyor.

Burun estetiği ameliyatı yaptırmaya karar verdiyseniz, düzgün kaynaklardan doğru bilgileri edinerek güveninizi kazanan bir doktora giderek kontrol muayenesi olabilirsiniz. Burnunuzun fonksiyonel açıdan değerlendirmesi yapılır. Burada doktorunuzun size vereceği önerileri dinleyerek ve bilgisayar programı aracılığı ile burun estetiği yaptırdığınız takdirde nasıl bir görünüme kavuşacağınızı görebileceğiniz fotoğrafınızı alabilirsiniz. Fonksiyonel değerlendirme ve muayeneden sonra burun estetiği yapılabilir.

Burun estetiği sadece güzel görünüm elde etmek için yapılan bir ameliyat değildir. Çeşitli solunum problemleri de burun estetiği içerisine girmektedir. Burun estetiği yaptırmak için kişinin gelişim çağını tamamlamış olması gerekiyor. Gelişim çağının tamamlanması 17-20 yaş aralığını kapsıyor. Burun gelişimini tamamlamış ve son şeklini almış ise eğer burun estetiği yapmak için elverişlidir.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar