slot malaysia Çene Cerrahisi | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

Çene Cerrahisi

Kişi uyurken farklı farklı hallere, hareketlere tiplere bürünebilir. Uyurken bilinçaltı kapalı olduğundan bu hareketlerin farkına varamaz ve kendini göremez. Kendini göremediğinden hareketlerinin tuhaflığını sezemez. Ve aslında birçok hastalık belirtisi kişi uykudayken yani bilincinin altındayken meydana çıkar. Uyurgezerlik bu sezilerden bir tanesidir. Uyurgezer kimseler, ayakta olup dolaşmalarına rağmen ne yaptıklarını bilmezler, hatırlamazlar, hiçbir şeyin farkında değildirler, oysa bu bir hastalıktır. Bunun yanı sıra horlamak da, burun ve solunum yollarıyla bağdaşık bir sıkıntıdır ve ileride daha büyük sıkıntıları tetikleyebilir. Kişi horladığını da bilmez, duymaz. Hatta sorarsanız, “Ben horlamam.” Der, reddeder. Gördüğünüz üzere uykuda birçok rahatsızlık belirtisi ortaya çıkmasına rağmen kişi bunu fark edemez. Uykuda ortaya çıkan rahatsızlık belirtileri bunlarla da sınırlı kalmaz. Uykuda ortaya çıkan rahatsızlık belirtilerinden bir tanesi de diş gıcırdatmasıdır.

Diş gıcırdaması çok büyük bir rahatsızlık gibi görünmese de ileride büyük sıkıntılara sebebiyet verebilir. Dişler, genelde kişi uykudayken belirgin olarak gıcırdar. Ortaya çıkan ses, adeta bir gürültü niteliğindedir. Kişi uyurken bu sesi de duymadığından dişlerinin gıcırdadığını reddedebilir. Fakat bu durumun kenarda bırakılmayıp incelenmesi ve sıkıntının nerede olduğunun bulunması gerekmektedir. Çünkü bu diş gıcırdaması Estetik çene ve ağız kısmıyla alakalı bir sıkıntıdan doğuyor olabilir. Diş gıcırdaması sıkıntısı yaşayan kişilerin çeneleri kitlenebilir, çene kayması gibi durumlarla dahi karşı karşıya gelinebilir. Önceleri kendini sadece uykularda belli eden diş gıcırdaması zamanla yemek yerken, konuşurken de meydana çıkmaya başlar. Çenenizden gelen değişik sesler sizi rahatsız eder. Adeta yemek değil de taş yediğinizi düşünebileceğiniz nitelikte takır tukur nitelikler sarar etrafınızı. Bu açıdan bu diş gıcırdaması daha da büyük sıkıntılara yol açmadan gerekli tedbirlerin alınması ve kontrollerin de yapılması gerekir.

Eğer diş gıcırdamasından şüphe ediliyorsa hemen bir çene cerrahisine başvurulması en doğru olanıdır. Başvurudan sonra gerekli araştırmaların yapılıp çenede bir sıkıntı varsa ve bu sıkıtı bir operasyon gerçekleştirecek büyüklükteyse, bu sıkıntının çene cerrahisi ameliyatlarıyla çözümlenmesi gerekebilir. Uykuda ve günlük hayatta uzun saatler süren diş gıcırdamaları, basit birer vakalar olmayabilir.

Fiyat bilgisi için tıklayınız

http://esteport.com/Saglik/cene-cerrahisi

Op Dr Ali Mezdeği

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar