slot malaysia Çiğ Köfte Tarifi | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

Çiğ Köfte Tarifi

Çiğ Köfte Tarifi

 

Yurdumuzda genellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde halk tarafında oldukça iyi bilinen Peynirli çiğ köfte tarifi, tarifi bakımından çok da bir zorluk oluşturmamaktadır.  Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde temin edilecek malzemelere sahip çiğ köftenin, yapım aşamasında bulgur, kıyma, isot, baharatlar, salça, kırmızıbiber vb. basit malzemelere gerek vardır. Tarifinde belirtildiği gibi yeterince kullanıldığı takdirde bu malzemelerden tadına doyulamayan bir çiğ köfte ortaya çıkacaktır.

Zengin bir protein deposu olarak tanınan çiğ köfte etli ve etsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Protein zenginliğinden dolayı Adana usulü etli çiğ köfte tarifi daha yoğun olarak bilinir ve tüketilir. Diğer seçenek olan Adana usulü etsiz çiğ köfte tarifi ise etliye göre daha az uğraş gerektirir. Sebebi  ise etli çiğ köftedeki kıymanın yoğrulma sırasında iyice yakılması için uzunca bir süre yoğrulmasıdır. Ayrıca bu iki seçeneğin yanında Yumurtalı çiğ köfte olarak bilinen bir yemekde bulunmaktadır.

Halk tarafından evde yapıldığı gibi ayrıca özel olarak açılan satış şubelerinde de satılan Mercimekli çiğ köfte nasıl yapılır diye sorulursa, bu şubelerdeki tariflere de bakılabilinir. Spesiyal baharatlar ve çeşitli yeşilliklerle müşterilere servis edilen çiğ köfteler, evlere de servis edilir. Bu sebeple artık çiğ köfte daha fazla insan tarafından bilinir ve tüketilir.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar