En Son Çıkan Friv Oyunları frivoyun.org adresinde oynanmayı Bekliyor

En Son Çıkan Friv Oyunları frivoyun.org adresinde oynanmayı Bekliyor

Son dönemlerde piyasada sağlam bir ciro payı yakalayan oyun sektörü, dünya üzerinde genç yaşlı demeden oynadığı, oynarken hayal gücünü tatmin ettiği ve farklı dünyalarda gözünü açtığı bambaşka bir platform olageldi. Bu durumun en çok eğlenen grubu hiç kuşkusuz ki çocuklar. Çocukların o yaşta hayal dünyası oldukça geniştir. Ve bir dürtü olarak o dünya doldurulmak ister. Bu noktada video oyunlar bu miniklerin gerçek dünya ile bir bağ kurduğu köprü niteliği görür. Ancak bu dünyada çocukların zihinsel gelişimini olumsuz yönde etkileyebilecek, psikolojik altyapısının önemli bir kısmını oluşturacak zararlı içeriklere maruz kalabiliyor. Bu yüzden denetlenmeleri gerekebilir. İşte bir flash yazılımı çıkışlı olan “Friv Oyunları” özellikle çocuk ve genç yaştakiler için gayet sağlıklı, eğlenceli ve yararlı bir oyun türü oluyor.
Friv Oyuna Giriş
Friv oyunları son yıllarda adını duyurmuş, internet üzerinden oynanabilen ve basit görsellerle sunulmuş oyunlara denir. Firv oyunlarının çıkış sebebine bakarsak, boş vakitlerde eğlenceye hızlı bir erişim sağlamaktır ki, şu anda bilinen browser oyunların babası olma niteliği de taşır. Ancak “Friv” türü de ününü yitirmemiş, tam tersine bir grafik çizmiştir. Ağırlıklı olarak çocukların oynaması dışında, her yaştan kesime de hitap etmektedir. Şöyle ki, friv araba oyunları yanında gerçekten macera türünde iyi bir kurgu, senaryo ve görselliğe sahip oyunlar da bulunmaktadır. Ve kolay oynanışı sayesinde göz ve zihin de yormaz. Oyunun bu kadar ün yapmasının farklı sebepleri vardır.
· Açık bir platform olarak kişilerin kendine has oyunlar yayınlayabilmesi,
· Basit, kolay ve zihin yormaz,
· Görsel olarak sade ancak göze hitap eden yapı,
· Her yaşa hitap edebilir.
En çok Oynanan Firv Oyun Türleri
Öncelikle belirtmeliyiz ki Firv oyunları tamamen açık bir platformdur. Yani herhangi bir kişi de bu oyunları flash ile çizip, bir bütün oluşturup oyun haline getirerek “Friv Oyunu Oyna” platformunda yayınlayabilir. Ki yayınlanmış oyunların çoğu da bir firma veya kuruluşun değil, bireysel girişimlerle ortaya çıkmış oyunlardır. Bu alanda engüzel friv oyunları ise spor, yarış, zekâ oyunları ve macera oyunları oluşturuyor.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar