Ferdi Kaza Sigortası Fiyatları

Ferdi Kaza Sigortası Fiyatları

Yaşam koşullarınız, yaşadığınız muhit yahut mesleğiniz gereği olası kazalar sizin risk altında bulunmanızı sağlıyorsa, yüz binlerce kişi gibi siz de derhal ferdi kaza sigortası yaptırmalısınız. Meydana gelen herhangi bir kaza durumunda güvence altında olmanızı sağlayan ferdi kaza sigortası fiyatları ile de en az koşulları kadar yüzleri güldürüyor. Yani bu sigorta türünün sizin için de uygulanmasını istiyorsanız çok yüksek rakamlar eşliğinde ödeme yapmanız gerekmiyor. Minimum ödeme ile siz de teminat altında bulunabilirsiniz.

Günümüzde sigortanın önemi sigortacı firmaların tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarının da katkısı ile çok daha net bir şekilde anlaşılmış durumda. Pek çok farklı genel ve özel şartlar ile kapsamı belirlenen sigorta çeşitleri arasında kaza durumunda masrafların karşılanmasını içeren ferdi kaza sigortası en çok talep edilenler arasında yer alıyor. Hiç hesapta olmayan bir kazanın gerçekleşmesi durumunda tedavi masraflarının ödenmesi, sigorta yaptıran bireyler tarafından da öncelikle talep edilen maddeler arasında yer alıyor.

Bunun yanı sıra kaza nedeniyle meydana gelen ölüm durumunda yahut sürekli sakatlık durumunda sigortalı olan bireyin ailesinin mağdur edilmemesi de ferdi kaza sigortalarında yer alan şartlardan biri olabiliyor. Sigorta firması ya da acentesi ile sigorta yaptırmak isteyen bireylerin karşılıklı görüşmeleri neticesinde sigortanın kapsamı daha da geliştirilebiliyor. Sigorta yaptırmak isteyen birey tarafından gereksiz görülen bazı maddeler de sigorta poliçesinden çıkarılarak kişiye özel bir poliçe hazırlanması mümkün olabiliyor.

Bu tür işlemler sadece ferdi kaza sigortaları için geçerli değil. Sık tercih edilen ve son derece önemli olan nakliye sigortası poliçelerinde de kişiye göre yahut taşınan, nakledilen malların kıymetine göre bazı ek maddeler poliçelere ilave edilebiliyor. Bunun yanı sıra lüzumsuz görülen bazı maddelerin de poliçelerden çıkarılmasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Dolayısıyla her ne kadar sigorta poliçelerinde yer alan genel maddeler üzerinde bir değişiklik yapılmasının pek mümkün olmaması gündeme gelse de özel şartlar bölümündeki basit değişiklikler ile poliçeler şekillendirilebiliyor. Önemli olan sigorta yaptırmak isteyen her bireyin hangi sigorta çeşidinden faydalanacak olursa olsun mutlaka poliçesini dikkatli bir şekilde incelemesidir. Özellikle özel şartlar bölümünde yer alan tüm maddeler mutlaka gözden geçirilmelidir.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar