Gönderen Konu: Altıntop: Türk kulüplerinden teklif almadım  (Okunma sayısı 809 defa)

Çevrimdışı weathered

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 65
  • OyunSiteniz.Com
    • Profili Görüntüle
Altıntop: Türk kulüplerinden teklif almadım
« : 21 Ocak 2009, 15:54:44 »
Almanya Bundesliga takımlarından Bayern Münih'te forma giyen milli futbolcu Hamit Altıntop, hakkında çıkan transfer haberlerinden sıkıldığını belirterek, ''Şu an için kesinlikle Türkiye'de futbol oynamayı düşünmüyorum. Hiçbir Türk kulübünden de teklif almadım'' dedi.

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 19:28 TSİ 24 Aralık 2008 Çarşamba

Basın danışmanı Cüneyt Yalınkılıç aracılığıyla yazılı bir açıklama yapan Hamit Altıntop, devre arası tatilinin bir bölümünü geçirmek için İstanbul'a geldiğini, ancak geldiğine pişman olduğunu ifade ederken, Türkiye'ye her gelişinde hakkında çıkan haberlerden sıkıldığını dile getirdi.

Her defasında ''Şu an için Türkiye'ye dönmeyeceğim'' diye açıklama yapmasına karşın, aksini söylemiş gibi, kendisini hep bir kulüple görüştürüp, ağzından demeçlerin yazıldığını anlatan Hamit Altıntop,''Yıllardır ay-yıldızlı takımımız için gururla, onurla mücadele ediyorum ve Türk futboluyla tek bağım da bu. Dolayısıyla ben, milli takımdan arkadaşlarımı ziyaret etmek ve Türkiye'de bir lig maçı izlemek için Galatasaray–Beşiktaş maçına gidince, ortalık yerinden oynadı. Ağzımın açık kaldığı, şaşkınlıktan küçük dilimi yuttuğum bir sürü dedikodu türedi. Gazeteler ve televizyonlar, bana soru sorma gereği bile duymadan, atıp tuttular. Yok ben Bayern Münih'ten ayrılıyormuşum, yok Galatasaray'a geliyormuşum, orada huzursuzmuşum, daha neler neler..." dedi.

Dünyanın en büyük kulüplerinden birinde forma giydiğinin altını çizen Hamit, "Bayern Münih'te futbol oynuyorum. Dünyanın en büyüklerinden, birçok futbolcunun rüyalarını süsleyen bir kulüp. Oldukça da huzurluyum ve mutluyum. Herhangi bir ters durum olmadıkça neden buradan ayrılayım, bunu anlamıyorum. Şu an için kesinlikle Türkiye'de futbol oynamayı düşünmüyorum. Hiçbir Türk kulübünden de teklif almadım. Yani çok olağanüstü bir şey olmadıkça, önümüzdeki yıllarda da futbol hayatımı Avrupa'da sürdüreceğim'' şeklinde konuştu.

Hakkındaki dedikodulara son verilmesini isteyen Hamit, bundan sonra hakkında tek kelime bile yalan haber çıksa hukuk mücadelesine gireceğini ve maddi-manevi tazminat davası açacağını bildirdi. Sadece haklarını korumayı amaçladığını vurgulayan milli futbolcu, buradan gelecek paraları, kuruşuna bile dokunmadan Şehit Anaları ve Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını kaydetti.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Altıntop: Türk kulüplerinden teklif almadım
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2009, 16:33:51 »
Haber İçin Tşk