Gönderen Konu: Nurullah Sağlam: ''Fark attık''  (Okunma sayısı 651 defa)

Çevrimdışı weathered

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 65
  • OyunSiteniz.Com
    • Profili Görüntüle
Nurullah Sağlam: ''Fark attık''
« : 01 Şubat 2009, 23:36:40 »
Gaziantepspor teknik direktörü Nurullah Sağlam, Fenerbahçe karşısında pozisyon zenginliği açısından rakiplerine fark attıklarını ifade ederken, Tabata'nın maç sonunda soyunma odasında kendisine ilettiği üzüntüyü açıkladı..

Soyunma odasına girdiğimde birkaç oyuncumu tebrik etmeye gittim. Fakat Tabata’nın bana söylediği şuydu; 'hocam tebrik edilecek bir şey yok'.. Kendisi bana Fenerbahçe’yi böyle yakaladığımız durumda kazanmamız gerektiğini söyledi. Tabii buraya gelmeden önce biz her zaman olduğu gibi rakibin kim olduğunu umursamadan kendi futbol anlayışımızı sahaya yansıtmaya geldik. Bugünkü müsabaka bunlardan biriydi. Çok fazla pozisyona girdik.. Bu kadar iyi oyunun karşılığında ise futbolun meyvesi olan golü bulmayınca 3 puan alamadık. İyi bir maç oldu. Maçın hakemi de iyi bir yönetim gösterdi..”

“Maç öncesinde topla oynama yüzdesinin rakipten çok olması, fazla koşarak, topa daha .çok sahip olmalıydık diye düşünüyordum. Pozisyon zenginliği açısından rakibimize fark attık diye düşünüyorum. Fakat topla oynama rakamında görülen, geride kalan müsabakalara bakınca ilk kez topla oynamada rakibe göre gerideyiz. Keşke onu da kaybetmeseydik.”

“Bizim takımımızda dişlilerin birbirini iyi tamamlaması artımız. Birbirinin dilinden çok iyi anlayan, saha dışında bile birbirini seven oyuncularımın olması, takıma da doğru olarak yansıyor..”

BASIN TOPLANTISI
Sağlam, rakibin kim olduğunu gözetmeden kendi oyun anlayışlarını kabul ettirmeye çalıştıklarını anlatarak, şöyle konuştu:
''Futbolun doğrularının, güzelliklerinin sahaya yansıtılması gereken müsabakaydı. Top rakipteyken onlardan daha fazla savunma yapıp, top bizdeyken de onlardan fazla yüzdeyle topla oynamak istiyorduk, ama topla oynama yüzdesi onların daha iyiydi. Daha fazla pozisyona girdik, çok fazla pozisyon vermedik. Rakip 10 kişi kaldığı anda gol yedik. Belki kazandık düşüncesi bizi hataya sürükledi. Buradan şartlar ne olursa olsun alınan bir puan da kötü değil.''

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Nurullah Sağlam: ''Fark attık''
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2009, 22:04:52 »
Haber İçin Sağol

Çevrimdışı sir_safak

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2381
  • ST golcü :=)
    • MSN Messenger - caring.safak@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta