Gönderen Konu: Baxter: "Korkmuyoruz"  (Okunma sayısı 345 defa)

Çevrimdışı DeViL

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2621
  • ultrAslan
    • AOL Instant Messenger - uA
    • Yahoo Instant Messenger  - Pc-co
    • Profili Görüntüle
Baxter: "Korkmuyoruz"
« : 08 Kasım 2007, 16:56:12 »
Helsinborgs Teknik Direktörü Stuart Baxter, yarın Galatasaray ile gruptaki en zorlu maçlarından birini oynayacaklarını belirterek, "Galip gelmekten çok, maçtan keyif almayı hedefliyoruz" dedi.

Ali Sami Yen Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Helsinborgs Teknik Direktörü Stuart Baxter, yarın Galatasaray ile zorlu bir karşılaşma oynayacaklarının bilincinde olduklarını belirterek, karşılaşmanın tadını çıkartmak istediklerini söyledi. İstanbul'da Galatasaray'a karşı oynamanın zor olduğunu ifade eden Teknik Direktör Stuart Baxter, "Grubun en zor maçlarından birini oynayacağız. Galatasaray'ın gücü, kulübün tarihine ve taraftarına baktığınızda anlaşılıyor. Ali Sami Yen'de oynamak sadece bizim için değil, Real Madrid için bile zor. Galatasaray'a karşı şansımız az. Galatasaray taraftar desteğini de alarak kazanmayı hedefleyecektir, fakat biz de kazanmayı deneyeceğiz" dedi.

Türk hayranı olduğunu ve İstanbul'u çok sevdiğini ifade eden İngiliz teknik adam, "Türkler'in futbola gösterdikleri ilgi beni çok etkiliyor. Biz de durum biraz daha farklı, tipik İskandinav ülkelerine baktığınızda bu tutkuyu ve bu coşkuyu göremiyorsunuz. Bu da benim çok ilgimi çekiyor. Bu sabah İstanbul'u gezerken aldığım keyfi umarım yarın akşam oynanacak olan maçta da alırım" diye konuştu.

Galatasaray'a karşı temkinli bir futbol sergileyeceklerini kaydeden Baxter, "Galatasaray'a hak ettiği saygıyı göstermeliyiz, ama sahada bizim de görevlerimiz var ve o görevi yapmalıyız. Biliyorum ki yarın akşam oynayacağımız karşılaşmada oyunun temposunu Galatasaray belirleyecek. Galibiyeti hedeflemiyoruz. Herkes Galatasaray'ın bizi kolayca geçmesini bekliyor. Galatasaray iki farklı oyun oynuyor. Bunlardan biri Bordeaux maçında olduğu gibi, orta sahasını sağlama alarak ataklara çıkan bir takım. Bir diğeri ise hücumu tercih eden ve ataklarıyla rakip kale önlerinde oynayan takım. Biz temkinli oynamayı düşünüyoruz. Futbolcularımla maça çıkmadan önce bir konuşma yapacağım ve Ali Sami Yen'de oynamanın tadını çıkartın diyerek, onlara 'Önemsiz birçok maça çıkmak mı önemli yoksa, böyle bir statta oynamak mı önemli?' diyeceğim. Korkmuyoruz, en önemli şey keyif. Şartlar ne olursa olsun oyuncularımın bu karşılaşmadan zevk almalarını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Baxter, sakatlıkları bulunan 3 oyuncusu dışında önemli eksikliklerinin bulunmadığını sözlerine ekledi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Baxter: "Korkmuyoruz"
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2007, 00:12:33 »
Haber için saol