Gönderen Konu: Bursa şampiyon | Helal olsun timsahlara..  (Okunma sayısı 2282 defa)

Çevrimdışı kkursatt

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 0
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Bursa şampiyon | Helal olsun timsahlara..
« : 17 Mayıs 2010, 01:44:59 »

-Şampiyon Bursaspor

Yeşil-beyazlılar tarihinde ilk kez şampiyonluğa uzanarak tarih yazdı.[/CENTER]

Türkcell Süper Lig'de 2009-2010 sezonunun son maçında Bursaspor evinde, Beşiktaş'ı 2-1 mağlup etti, Fenerbahçe'nin de Trabzonspor ile berabere kalması sonucunda, son haftasına geride kaldığı ligi zirvede tamamladı ve tarih yazdı.

Bursa Atatürk Stadı'nda oynanan ve ilk yarısı yeşil-beyazlıların 2-0'lık üstünlüğü ile sona eren maçın golleri 32. dakikada Batalla ve 44. dakikada İbrahim Toraman (kendi kalesine)'dan gelirken, Beşiktaş'ın tek golü 87. dakikada Uğur'dan geldi.

Bu sezon müthiş bir sezon geçiren ve son haftaya kadar şampiyonluğu kovalayan Bursaspor, ligin son maçında şampiyonluğa uzanarak adeta tarih yazdı.

Maç sonunda Bursa'da müthiş sevinç gösterileri vardı.

BURSA İSTEDİĞİNİ İLK YARIDA ALDI...

Bursasporlu oyuncular bir yandan Beşiktaş'ı yenmek için sahaya çıkarken, diğer yandan da kulakları Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan gelecek iyi haberdeydi. Bu maçın öneminin bilinciyle sahaya çıkan yeşil-beyazlılar ilk yarıda istediğini almasını bildi. Maça beklenenin aksine çok baskılı başlamayan Bursaspor, kontrollü ataklarla golü bulmak için rakip kaleye yüklendi. Bu sırada erken gelen Fenerbahçe golü Bursa'da moralleri bozdu. Ancak oyun disiplininden kopmayan Bursaspor, Trabzonspor'un gol haberiyle bir anda coştu ve aradığı golü de 32. dakikada Batalla ile buldu. Batalla'nın golüyle yetinmeyen yeşil-beyazlılar kazandığı moralle baskısını arttırdı ve ikinci golü de İbrahim Toraman'ın ters vuruşuyla bularak bir anlamda rahatladı. Artık Bursa'da herkes, Kadıköy'den gelecek puan kaybı haberini bekliyordu.

GÖZLER KULAKLAR KADIKÖY'DE!..

Bursaspor ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmanın ikinci yarısı adeta bir formalite maçı gibiydi. İlk yarıda istediğini alan Bursaspor, ikinci yarıda oyunu rölantide tutarak, Kadıköy'den gelecek mutlu haberi beklemeye başladı. İkinci yarıda karşılıklı ataklar şeklinde geçen mücadelede çok fazla net fırsat iki takımda yakalamaadı.

AÇILIŞ BATALLA'DAN...

Bursaspor'un Arjantinli oyuncusu Batalla, takımını, Beşiktaş karşısında geçiren golü 32. dakikada ağlara gönderdi. Hızlı gelişen Bursaspor atağı Batalla ile başladı. Batalla, sağ kanattan hareketlenen Sercan'ın çok iyi kaçırdı ve ceza sahasına hareketlendi, İbrahim Toraman'ın hatasında topu kapan Sercan, ceza sahasına yerden topu çıkardı. Batalla bu güzel pası plase bir vuruşla ağlara gönderdi. 1-0.

TORAMAN KENDİ KALESİNİ VURDU...

Beşiktaş'ta günün şanssız ismi İbrahim Toraman oldu. İlk golde de hatası bulunan Toraman, ikinci golü kendi ağlarına gönderdi. 44. dakikada gelişen atakta, Bekir Ozan Has sağ kanattan yerden ortasını yaptı, topu uzaklaştırmak isteyen Toraman kayarak müdahale etti. Kaleci Rüştü'yü de yanıltan bu müdahele sonrasında top ağlarla buluştu. 2-0.

BURSASPOR'DA 4 EKSİK...

Bursaspor da bu karşılaşmaya önemli oyuncularından yoksun çıktı. Kart cezalısı Volkan Şen ile sezon başında Beşiktaş'tan kiralanan Zapotocny, iki kulüp arasında yapılan anlaşma gereği bugünkü maçta forma giyemedi. Hafta içinde yapılan antrenmanda sakatlanan Hüseyin Çimşir ve Kirita da 18 kişilik kadroda yer almadı.

BEŞİKTAŞ'TA 10 EKSİK...

Beşiktaş Bursa'daki zorlu karşılaşmaya 10 önemli futbolcusundan yoksun çıktı. Bursa'ya 16 futbolcuyla gelen Beşiktaş'ta Teknik Direktör Mustafa Denizli, genç Necip Uysal'a ilk 11'de şans verdi.
Y.O.K Artık Sana Ait T€K Zerre ßünyemde..Sen koca ßir HİÇ oldun ßende, €ttiğin T€K cümle ile..!

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2010, 16:19:22 »
Şampiyonluk Hamza kardeşimin doğum gününde geldi. Bursaspor ona en güzel hediyeyi verdi  :W :W

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2010, 21:27:36 »
şu ana kadar yaşadığım en berbat doğum günü oldu. Sabaha kadar uyuyamadım. Artık futbolla eskisi kadar yakından ilgilenmeyeceğim. Sadece üzülmekle kalıyoruz. Takım bize umut vermese hiç bir şey demeyeceğim. Ama umut verip başaramamak eşiğinden dönmek çok acı. Son dakikada Bursa 2-2 oldu diye haber geldi. Bende şampiyon olduk diye koştum dışarı. Döndüğümde Bursa şampiyon diye gösterdi televizyon. O andan sonra neler oldu anlatmayayım. Beni tek teselli eden Bursaspor'un başarısı. Bursa yerinde başka bir ezeli rakibimiz olsaydı daha kötü olurdu. Bu tür takımların da yarışa girmesini en çok isteyenlerdenim. Beni futbola ve Fenerbahçe'ye yeniden bağlayacak tek şey bu sene Şampiyonlar liginde yarı final oynamak olur. Bu moral bozukluğundan ve kaçan milyon dolarlardan sonra yarı final oynayacak rüya kadro yapmak da biraz rüya olur zaten. Ertuğrul Sağlam ve ekibini kutluyorum

Çevrimdışı kkursatt

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 0
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2010, 02:48:24 »
yapma böyle ya :D üzüldüm ama bolu tünelinde olsaydın keşke hala sevinirdiniz şampiyonuz diye :D şaka şka neyse geçti artık önümzdeki sezonlara bakalm.
Y.O.K Artık Sana Ait T€K Zerre ßünyemde..Sen koca ßir HİÇ oldun ßende, €ttiğin T€K cümle ile..!

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2010, 19:36:53 »
Kaçan şampiyonluğun ardından sıcağı sıcağına yorumda bulunmuştum. Tabiki geçmişle yaşanmaz. Önümüzdeki sezon Bursa ile beraber Fenerbahçe de Şampiyonlar liginde ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek inşallah. Seneye Aziz Yıldırım'dan iyi bir kadro bekliyoruz. Deivid, Fabio Billica, Cristian Baroni ve Guiza yerine 4 kaliteli, Şampiyonlar ligi tecrübesi olan yabanci alırsak, yerlilerimiz zaten iyi çok başarılı bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Bu arada Bursaspor'a da çok ciddi bir para gelecek gerek artan yayın gelirleri ve Şampiyonlar ligine katılım payı olarak gelecek paralarla Bursaspor Beşinci büyüklüğünü umarım kalıcı kılar ve her sene azından ilk üçü ilk dördü zorlar 

Çevrimdışı 90orhan

• Osc Yönetici
  • 5. SINIF UYE
  • Puan 2
    • MSN Messenger - orhan1316@hotrmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2010, 14:59:20 »
 :cup :cup :cup
Bende bursasporluyum ama ilk gs gelir tabi süper bişeydi ben bursadaydım zaten kutlamalar o hava muhteşem inşallah seri halinde gelir kupalar bursaya lazımdı böyle bir zafer osmanlının başkentliğini yapmış bir yer tanınması lazım ama şamp. liginde bu yıl pek başarılı olamaz ama inşallah uefada devam eder

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2010, 15:22:18 »
Bu sene lig çok iyi geçecek diye düşünüyorum. Bursaspor'un bu başarısından ve artan ihale gelirlerinin ardından diğer tüm Anadolu takımları cesaret aldı ve iyi kadro kurmaya başladılar. Ankaragücü 100.yılı için ilk 5'i hedefliyor. Belediyespor geçen seneyi 6.bitirdi bu sene mutlaka ilk 5'teyiz diyor. Bucaspor yeni geldi lige ama Bülent Uygun ve neredeyse 2 sene evvel şampiyonluktan dönen Sivas'ın önemli oyuncularını takıma kattı. Ayrıca Galatasaray ve Fenerbahçe'de forma giymiş Tomas'la da anlaşıldı. Billica da muhtemelen eski hocası Bülent Uygun'un takımına gidecek. Diğer aldıkları oyuncular da son derece iyi. Gençlerbirliği aynı şekilde, Kayserispor desene bu sene yine ilk 5'e oynayacak takımlar arasında, Trabzonspor için hedef ilk 5'de değil, tek hedef şampiyonluk. Bursa , FB, GS Ve BJK'da sadece şampiyonluğa oynayacaklar. Artık Anadolu takımlarından puan almak eskisi gibi kolay da olmayacak. 2010/ 2011 Sezonu için bir süpriz şampiyonluk daha bekliyorum açıkçası.

Antalyaspor'u en son yazıyorum. Bu takıma dikkat edin. Bu sezon son 10 maçından da sanırım galip ayrıldılar. Necati Ateş takımda kaldı ve bir çok önemli oyuncuyla anlaştılar. Antalya'dan özellikle bir süpriz beklemiyor değilim

Çevrimdışı 90orhan

• Osc Yönetici
  • 5. SINIF UYE
  • Puan 2
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2010, 16:15:34 »
Haklısın ama şunu söylemeliyimki bu sene 2 takım ismi veriyorum %100 şampiyon gs ve fener den biri :=9 eğer olmazlarsa gel yüzüme tükür

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2010, 16:22:29 »
Haklısın ama şunu söylemeliyimki bu sene 2 takım ismi veriyorum %100 şampiyon gs ve fener den biri :=9 eğer olmazlarsa gel yüzüme tükür

Vala Fenerbahçe 2006 yılında Denizli'de kaybettikten sonraki sezon da çok hırs yapmıştı. İyi transferlerle ipi göğüslemişti. Yine öyle bir şey tekrar edebilir. Galatasaray için Frank Rijkard takıma uyumu sağlarsa yapılacak bir kaç nokta transferle tabiki 1.liğe oynar takım ama demin de söylediğim gibi bu sene Anadolu'dan puan çıkartmak her zamankinden biraz daha zor olacak

Çevrimdışı 90orhan

• Osc Yönetici
  • 5. SINIF UYE
  • Puan 2
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2010, 16:33:25 »
Olsun zor güzeldir hayatta zor günümüzde zaten bu arada face de varmısın birde msn ini verirmisin

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #10 : 23 Haziran 2010, 16:58:05 »
ikisini de kullanmıyorum şu an  :)

Çevrimdışı 90orhan

• Osc Yönetici
  • 5. SINIF UYE
  • Puan 2
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : 23 Haziran 2010, 19:12:20 »
iyi bizde burdan yazarız hem site aktif olmuş olur