Gönderen Konu: Kerem: "Şampiyonluğu hakettik"  (Okunma sayısı 446 defa)

Çevrimdışı LeGeND-MæN

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1937
  • Mangal Yürekli Adam
    • Profili Görüntüle
Kerem: "Şampiyonluğu hakettik"
« : 29 Haziran 2007, 14:31:57 »
İspanya Birinci Basketbol Ligi'nde (ACB) mücadele eden 3 Türk basketbolcudan biri olan Real Madrid'in oyun kurucusu Kerem Tunçeri, ''Şampiyonluğu hak ettik'' dedi. ACB'de lig kupasını kazanan ilk Türk olarak tarihe geçen Kerem, AA muhabirine verdiği demeçte, kupayı 6 Temmuz tarihinde evleneceği eşi Tuğba'ya ve ailesine adadığını söyledi.

Kerem, Madrid'deki ilk senesinde her zaman yanında olan Tuğba'nın zor günlerinde de kendisine büyük destek olduğunu ifade etti. Son yıllarda çok eleştirilen ve sezon başında da hiçbir basketbol yorumcusu tarafından favori gösterilmeyen Real Madrid, ULEB Kupası ile ACB Kupası'nı kazanarak ve Kral Kupası'nda da final oynayarak herkesi şaşırttı. Real Madrid'in başarısını ''çok çalışmak ve takımda çok iyi bir kimya oluşturulmasına'' bağlayan Türk basketbolcu, ''Belki basketbol olarak futboldaki gibi üst düzey bir seviyle olmayabilir ama Real Madrid büyük kulüp olduğunu oyuncularına yaşatıyor, ben yaşadım. Kulübün ortamı, maçlara olan ilgi çok güzel'' diye konuştu.

Madrid'deki ilk sezonunda kısa sürede uyum sağlayan Kerem, özellikle final serisinde gösterdiği başarılı performans ile ilgili olarak da ''Ben her zaman koçun bana verdiği taktiğe göre oynuyorum. Eğer sadece top dağıtmamı istiyorsa ben de sadece onu yapıyorum. Ama final serisinde şut yüzdem daha iyiydi ve iyi savunma yaptım'' ifadesini kullandı. Takımı bozmadan 1-2 ilave ile iddialarını daha da büyüteceklerine inanan 28 yaşındaki Türk basketbolcu, gelecek sezon ki hedefini ''Madrid'de yapılacak Avrupa Ligi 4'lü finaline katılmaya hak kazanıp, Avrupa Ligi Kupası'nı kazanmak'' olarak gösterdi.

-''TÜRK BAYRAĞINI HERKESİN GÖRMESİNİ İSTEDİĞİMDEN KUPA SEVİNÇLERİNİ TÜRK BAYRAĞI İLE YAPIYORUM''

Bu arada ULEB Kupası'nda olduğu gibi lig şampiyonluğunu da Türk bayrağını salonda sallayarak kutlayan Kerem, ''Türküm ve bundan her zaman gurur duyuyorum. Türk bayrağını herkesin görmesini istediğimden. Kupa kutlamalarında Türk bayrağı ile seviniyorum'' dedi. Kerem ayrıca 6 Temmuz tarihinde İstanbul'da yapacağı düğüne Real Madrid kulübü başkanı Ramon Calderon ile takımdaki arkadaşlarından Felipe Reyes, Raul Gonzalez, Alex Mumbru, Marco Tomas ve Sekuliç'in de geleceğini söyledi.

Kerem, İstanbul'da evlendikten sonra balayı için Yunan adalarına gideceğini belirtti.
Öte yandan Real Madrid basketbol takımı, futbol takımının da yaptığı gibi şampiyonluk kupasını geleneksel olarak her kupanın kutlandığı Madrid'deki Cibeles Meydanı'nda yaptı. Real Madrid, resmi olarak bugün Madrid Özerk Yönetimi Başkanı ve Belediye Başkanı tarafından da kabul edilirken, Lübnan'da 6 İspanyol askerinin öldürülmesinden dolayı yasta olunması sebebiyle kentin merkezindeki Özerk Yönetim Hükümet Binası'nın balkonuna çıkıp, kupa ile birlikte Madridlilerle kutlama yapılması organizasyonu iptal edildi.
tarz yaratmak için Ağır Abi OLma!! Ağır Abi Dediğin Sevdimi Tam Sever Giydiğini herkez Beğenir, Saygısı Sonsuz Sevgisi Ebedi Olur..

DAĞLARINA DARGIMIM YAR...

Çevrimdışı DeViL

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2621
  • ultrAslan
    • AOL Instant Messenger - uA
    • Yahoo Instant Messenger  - Pc-co
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2007, 13:17:35 »
paylaşımın için saol