Gönderen Konu: Cısse'nin Yerine Samassa  (Okunma sayısı 668 defa)

Çevrimdışı irsad26

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 6334
  • Eskişehirspor..!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Cısse'nin Yerine Samassa
« : 29 Ağustos 2008, 01:42:04 »
Cısse'nin Yerine Samassa

--------------------------------------------------------------------------------

Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmaya hazırlanan ve Ligue 1'e de iyi bir başlangıç yapan Marseille, İngiltere'ye giden Djibril Cisse'nin yerine Le Mans'ın golcüsü Mamadou Samassa'yı renklerine bağladı.

Yeni takımıyla 4 yıllık sözleşme imzalayan 22 yaşındaki futbolcu, Marseille kulübünün resmi internet sayfasına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"İlk olarak Marseille'ya katıldığım için çok mutlu olduğumu söylemeliyim. İnsanlar beni çok sıcak karşıladılar. Ancak önemli olan şey saha içinde neler yapabileceğimi göstermek. Djibril Cisse'nin ayrılışından sonra direkt olarak benimle temasa geçildi ve herşey çok çabuk gelişti.

İnsanlar Cisse'yle kıyaslama yapıyor ancak ben kendimi bu şekilde değerlendirmeyeceğim. Herkes Cisse'nin yaptıklarıyla benim yaptıklarımı sorgulayacaklar. Umarım kendi tarihimi yazarım ve umarım bu farklı bir hikaye olur.

Marseille'nın benimle ilgilendiğini ilk duyduğum an çok etkilendim. Le Mans gibi bir kulüpte oynayan bir futbolcu için Marseille gibi bir kulübün teklifte bulunması çok gurur verici."

Marseille kulübü başkanı Pape Diouf ise, Fransa U-21 Milli takım futbolcusu için yaptığı açıklamada, "Uzun zamandır takip ettiğimiz ve iyi tanıdığımız bir futbolcu. Kalitesini biliyoruz. Hava toplarında etkili ve rakip defansa korku dolu anlar yaşatacak tipte bir futbolcu. Onun üstünde baskı oluşmasını istemiyoruz. Alışması ve adapte olması için yeterli zamanı bulacak" dedi.

1.88'lik santrafor, Le Mans formasıyla son 2 sezonda 43 maçta forma giymiş ve 4 gol kaydetmişti.
Siyah Kırmızı<<Şampiyon EsEs