Gönderen Konu: Rüşvet iddiaları doğrulandı  (Okunma sayısı 358 defa)

Çevrimdışı YuRY

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1606
    • MSN Messenger - Tr_YuRY@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Rüşvet iddiaları doğrulandı
« : 17 Kasım 2006, 15:55:38 »
Rüşvet iddiaları doğrulandı!

--------------------------------------------------------------------------------
Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri (A) Grubu'nda mücadele eden Belçika ile Polonya arasında yapılan ve Polonya'nın 1-0 üstünlüğü ile sona eren karşılaşmanın ardından Polonyalı defans oyuncusu Jacek Bak'a konuk takımın maçı kaybetmesi için rüşvet teklifinde bulunulduğu ortaya çıktı. Maçın ardından Polonya basınına açıklamalarda bulunan Bak, iddiaları doğrularken, kendisine telefon geldiğini ve Belçika'ya kaybetmeleri karşılığında 10 bin Euro para ödeneceğinin belirtildiğini söyledi.

BAK DOĞRULADI : "EVET 10 BİN EURO TEKLİF ETTİLER"

Bak, ''Evet, bana maçtan önce bir telefon geldi. Maçı 10 bin Euro'ya satmam konusunda teklifte bulundular. Soruşturma yapılacağı için kimin aradığını söylemek istemiyorum. Benden Belçikalı bir oyuncuya ceza sahası içinde faul yapmamı istediler'' dedi. Polonya Milli Takımı kaptanı Maciej Zurawski ise, olayı duyduğunu ifade ederken, Bak ile maçtan önce kısa bir konuşma yaptıklarını ve kendisine rüşvet teklifini ilettiğini kaydetti. Öte yandan Belçika Futbol Federasyonu, konunun acilen araştırılması için UEFA'ya başvururken, ellerinde bulunan tüm belgeleri UEFA'ya gönderdiklerini açıkladı.

BEENHAKKER MAÇTAN ÖNCE DUYMUŞ

Polonya Milli Takımı Teknik Direktörü Hollandalı Leo Beenhakker ise olayı maçtan önce duyduğunu ancak çok önem vermediğini ifade etti. Beenhakker, ''Benim bu konuyla ilgili bilgim vardı. Maç öncesi bir salağın bizi arayıp para teklifinde bulunduğunu öğrendim ama pek önem vermemiştim. Belçika'da rüşvet teklif etmek otomatik bir olay. Geçmişte de bir çok rüşvet skandalı yaşanmıştı. Telefon geldiğini biliyoruz. Biz aldırmadık, futbolumuzu oynadık ve maçı kazandık'' diye konuştu.

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
Rüşvet iddiaları doğrulandı
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2007, 13:39:57 »
HABER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞ