Gönderen Konu: En Son Kopyaladiğiniz yaziyi buraya yapiştiralim  (Okunma sayısı 20691 defa)

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
En Son Kopyaladiğiniz yaziyi buraya yapiştiralim
« Yanıtla #12 : 11 Eylül 2007, 12:53:42 »
sınıf öğretmeniyim ve ban nasıl şanslıyım ya?

her üniversitede mutlaka sınıf öğretmenliği bölümü var bazı yer en az 200 bazılarında yılda 400 öğretmen adayı mezun ediyor. onun kaçta kaçı kadrolu öğretmen olabiliyor ki? sınıf öğretmen açığı fazla ama mezunu da çok fazla!ayrıca sınıf öğretmeni başka hiç bir yerde çalışamıyor.

11 Eylül 2007 09:02ahhrar

--------------------------------------------------------------------------------

aklın ve mantığın bittiği yerde sağlık ve milli eğitim bakanlıkları gelir .. her ikisindede minlerce vekil çalıştırılıyor ve açığımız mar denılıyor ama düşük ucretlede vekiller çalıştırılıyor

11 Eylül 2007 08:59agit

--------------------------------------------------------------------------------

Teşekkürler memurlar.net Durumu çok güzel analiz etmişsiniz. Yani söyleyecek hiç birşey yok. Artık hükümetin bu büyük soruna bir çözüm bulmasının zamanı geldi de geçiyor bile. Lütfen yetkililer bu konuda çok duyarlı olsunlar...

11 Eylül 2007 08:59nurettince

MEB yetkilileri öğretmen alımlarının okullardaki şube sayısına ve haftalık ders çizelgesine göre hazırlandığını belirtmiş.Oysa ortaöğretimde bir sınıfın sadece matematik branşına ait haftalık ders sayısı altı saat olmasına rağmen alınan matematik öğretmeni sayısı otuz gibi komik bir rakam olmaktadır(gerçi matematik branşında son yıllarn en yüksek ataması da bu olmuştur).Ben kpss den 91 aldım ama hala atanamadım.2004 yılı mezunuyum ve bir yılda yüksek lisans yaptım.Bugün benim gibi çoğu öğretmen arkadaşım çok zor durumda.Öss tercihlerini yaparken kesin öğretmen olacağımızı düşünüp,ailelerimize yük olmamak için aldığımız kredilerin ödemesi de gelmiş olup,çoğu arkadaşım icralık olmuştur.Dersaneler bu işsiz öğretmen ordusunu avucuna almış ve aylık 100-200 liraya sigortasız olarak çalıştırıp adeta bizleri sömürmektedir.Sayın hüseyin çelik'e ve tüm yetkililere mağduriyetimizin farkına varmaları konusunda rica ediyorum,umarım bakanlığımız bizi sahiplenir.Öğrencilere en faydalı olabileceğimiz bu genç yaşlarımızda bizi işsiz bırakmamaları dileğiyle.

11 Eylül 2007 08:53elifsu23

selamlar bende atanma umudu olmayan bir öğretmen adayıyım ne yazıkki .önümüzdeki engeller yetmezmiş gibi birde 2007 kpss puanlarıyla oynadılar,umutlarımız iyice bitti.ücretli için başvurdum olup olmayacağı şansa kalmış bir umut belki olurda babamdan para istemek zorunda kalmam belki dersaneye giderim.hadi hepsini boşverin yerime biri atanırda ücretlidende çıkarsam işte bu kaygılarla yaşıyoruz hepimiz duyun artık sesimizi......

11 Eylül 2007 08:41mirve

hedef ne ... din dersinden hiç sorun yaşanmıyor. ama fen matt. trkçe, sosyal ders öğret. atanmıyor. ...verilen din dersinin içeriği çok öenmli olsa tamamen ninni..

11 Eylül 2007 08:34tahiree

teknik eğitim fakültesi mezunu olarak bırakın burada yorum yok yazısı kalsın dicem ama anlayan olmaz. Resim ortada.

11 Eylül 2007 08:25hayatguzeldir2

beş yılda branş olarak kaçar öğretmen hesabı içinde neden seyahat İşl. ve Turizm Rehberliği yok o bölümü bitirenler öğretmen değilmi? oçocuklar emek sarfetmedimi ben çocuğumu okuturken sıkıntı çekmedimmi? başta çocuğum olmak üzere hepimiz huzursuzuz 29 yaşına ayak basmış genç öğretmen 4 yıldır atanacağı günü bekliyor tabi atanırsa bizlere yazık değilmi? 5 yılda verilen Kontenjan sayısını ben söyleyeyim yanılmıyorsam yüzlerce bekleyen adaya 28 kontenjan (2005 Şubat) gerisini ya ben hatırlamıyorum yada doğru biliyorum. Bu Branş öğretmenleri artık uyumasın seslerini en azından internet üzerinden duyursunlar

Hoşçakalın

11 Eylül 2007 08:23memet dinçer

allah aşkına ne 20 bini saymayı mı bilmiyor bunlar....sırf istanbul ve urfada o kdr açık var

11 Eylül 2007 08:21çilekeş_fenci

Çevrimdışı C3MALAKKo

• Osc Çizik Üye

• 1. SINIF ÜYE
  • *
  • Puan 3
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #14 : 11 Eylül 2007, 13:02:30 »
Eyw kardeşim

Çevrimdışı -Qlv-

• MODERATÖR
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1008
  • Wasp
    • Profili Görüntüle
    • YOK A...Q
« Yanıtla #15 : 11 Eylül 2007, 13:04:30 »
 ;D ;D

Çevrimdışı N0RM

• 2. SINIF UYE
  • Puan 310
  • Narq0z
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : 11 Eylül 2007, 13:41:21 »
1 kişide geldi başlayabiliriz!

Çevrimdışı El_NiNo

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 326
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 11 Eylül 2007, 13:46:03 »
88.235.115.223 ;D ;D ;D
Şeytanın En Büyük Hilesi Dünya'ya kendinin var olmadığına inandırmakmış!

Çevrimdışı N0RM

• 2. SINIF UYE
  • Puan 310
  • Narq0z
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : 11 Eylül 2007, 13:46:32 »
212.175.19.210

Çevrimdışı N0RM

• 2. SINIF UYE
  • Puan 310
  • Narq0z
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : 11 Eylül 2007, 13:48:47 »
$$ OYUNSİTENİZ.COM $$

|||| 2.TAVLA TURNUVAMIZ |||

*** ŞAMPİYONU ***

!!! LİVERPOOL !!!

Çevrimdışı El_NiNo

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 326
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting

Çevrimdışı El_NiNo

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 326
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Eylül 2007, 14:07:19 »
 ;D ;D

Çevrimdışı El_NiNo

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 326
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Eylül 2007, 14:23:26 »
Venediklilerle 1502 yılının 14 Aralık Çarşamba günü bir antlaşma imzalarız.Buna rağmen sultan Bayezid haberler alır ki, venedikliler yeminle teyid ettikleriantlaşmayı hiçe saymışlar ve yün ,pamuk yüklü ve iki gemimizi zaptedip Girit adasına göndermişlerdir.

İşte bu günlerin birinde İstanbul2a bir başka haber daha gelir. Venedikliler iki, evet sadece iki yeniçerimizi esir almışlardır. Birni satmış ve diğerinide çeşitli işkence ettikten sonra hapsetmişlerdir. Üstelik, Venedik Doç'un sarayında bir duvara Osmanlı Türkü aleyhinde bir resim asılmışdır.

Bunu duyan Sultan Bayezıd hemen bir Name-i Hümayun gönderir. ama ne name:

'' Haber aldım ki, nihayet iki askerimi esir alıp satmış ve işkence etmişsin. Bu name-i hümayünumu sana getiren Turan oğlu Ömer Bey'in yanındaki kulum Ali'ye , vakit geçirmeden sattığın askerimi nerde ise bulup teslim edersin,
İşkence edilene ise 150 bin gümüş akçe tazminat ödeyip kendisine veresin. Ve sarayında da bizim aleyhimize ki 'ol tasviri' yerinden söküp yakasın ve küllerini bana verilmek üzere kendisine hemen teslim edersin.

Yoksa bilesin ki , sonu senin içün nice ve nasıl azaplarla dolu olacağını tahmin edemeyeceğin bir sefer açarım ki, sefil ü rezil olursun.''

Namesin başına '' Yedi iklim ve diğer bütün toprakların ve de Kürre-i arzı mutlak sahibi'' sıfatını kullanan Sultan II. Bayezıd'ın emri hemen yerine getirilmiş, esir bulunmuş, diğerinede tazminat ödenmiş ve o resim yerinden sökülüp hepsi İstanbul'a gönderilmiş