Gönderen Konu: Başbakan Erdoğan'ın çıkışı eşini ağlattı  (Okunma sayısı 964 defa)

Çevrimdışı sir_safak

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2381
  • ST golcü :=)
    • MSN Messenger - caring.safak@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan Erdoğan'ın sözünün yarıda kesilmesi ile ilgili, "Konuşmasına izin vermediler maalesef. Bence bu büyük bir skandal" dedi.
Emine Erdoğan, gazetecilerin Başbakan Erdoğan'ın forum kapsamındaki oturumda sözünün kesildiğini hatırlatması üzerine, "Konuşmasına izin vermediler maalesef. Bence bu büyük bir skandal" diye konuştu.

Gazetecilerin "Sayın Peres'in sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu Emine Erdoğan "Söylediklerinin hepsi yalan" diyerek yanıtladı.

Davos'u izleyen CNN TÜRK program yapımcısı Şirin Payzın, yaşanan gerilimin ardından lobide karşılaştığı Emine Erdoğan ile konuştu. Payzın, damadı ve Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan ile birlikte lobide gözyaşlarına boğulan Emine Erdoğan'ın açıklamalarını CNN TÜRK ekranlarında şöyle aktardı:

"Çok duygulandığını söyledi. Eşinin çok doğru şeyler söylediğini, ama haksız yere sesinin kesildiğini söyledi. Emine Erdoğan, 'Gazze'deki durumu anlatırken çok duygulandım ama eşimin konuşturulmamasına çok sinirlendim. Şimon Peres'in doğruları söylemediğini düşünmüyorum, ayrıca eşime söz hakkı tanımamasını çok büyük tepkiyle karşılıyorum'" dedi.

Filistinli kadınlara destek

Bu arada Emine Erdoğan, İngiltere eski Başbakanı Tony Blair'in eşi Cherie Blair'in, Filistinli İş Kadınları Konseyi ile geliştirdiği projeyi desteklediği bildirildi.

Emine Erdoğan'ın, Davos'taki Belvedere Oteli'nde bir araya geldiği Cherie Blair'e, Filistinli İş Kadınları Konseyi ile geliştirdiği projeyi desteklediğini ifade ettiği öğrenildi.

Görüşmede Blair'ın de Erdoğan'a "Gazze'ye Destek İçin İstanbul Çağrısı"na katılamadığı için üzgün olduğunu belirterek, bu tür projelerle Filistin destek verdiğini ifade ettiği belirtildi.

Projeyle, Filistinli kadınların çalışma hayatına katılmalarına katkı sağlanması hedefleniyor.

Çevrimdışı Sinoplu57

• Osc Admin
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 291
    • Profili Görüntüle
Başbakan Erdoğan'ın çıkışı eşini ağlattı
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2009, 22:50:47 »
paylaşımın için saoL