Gönderen Konu: Güngören Patlaması  (Okunma sayısı 4413 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Güngören Patlaması
« : 28 Temmuz 2008, 16:07:20 »
Güngören'de facia yaşanıyor

27 Temmuz 2008 22:15

Merter Nesih Özmen Mahallesi Savaş Caddesi ortasındaki yeşil alanda bulunan trafo merkezinden duman çıktığı yönünde ihbar alan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş’de (BEDAŞ) görevli teknisyen Erdal Ökten, Mustafa Çam ve Raif Zafer, söz konusu merkeze gitti. Görevlilerin trafo merkezinin kapısı açtıkları sırada da henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama oldu.
      Patlamada, BEDAŞ görevlileri Çam, Ökten ve Zafer’in yanı sıra caddeden geçen motorize ekipte görevli polis memurları Özer Çalışkan ve Mesut Topal ile yoldan geçen kişilerden Ayhan Demiral ve Hüseyin Külek yaralandı.
      El, yüz ve vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan bu kişilerden Dr. Sadi Konuk Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Ökten, yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.
      Hayati tehlikeleri bulunmadığı belirtilen diğer yaralılardan Çalışkan ve Çam aynı hastaneye, Topal, Bağcılar Eğitim ve Araştırma, Zafer ile Külek Haseki Eğitim ve Araştırma, Demiral ise Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma hastanelerine kaldırıldı.
      Çevredeki bazı ev ve işyerleri ile araçların da küçük çapta hasar görmesine neden olan patlamada, trafo merkezinin büyük bölümü çöktü.
      Olay sonrası polis ekipleri ile BEDAŞ ve itfaiye ekiplerince bölgede incelemelerde bulunuldu.
      Bazı BEDAŞ görevlileri, trafo merkezinin içinde radyatörü çalıştıran yaklaşık 2,5 ile 3 ton ağırlığında yağ bulunduğunu, bu yağın içerdeki bir fan aracılığıyla soğutulduğuna dikkat çektiler.
      Görevliler, patlamanın soğutma yapan cihazın arızalanması nedeniyle ısınarak gaz haline gelen yağın kapının açılması sırasında havayla temas etmesi nedeniyle gerçekleşmiş olabileceğini, ancak kesin nedenin yapılacak detaylı incelemenin ardından ortaya çıkacağını söylediler.
      Polislerin patlamanın nedenini belirlemek için başlattığı çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Çevrimdışı black_wampir

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 501
  • Cassio Lincoln
    • MSN Messenger - dehset_genc_18@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • İyi Eğlenceler
    • E-Posta
Güngören Patlaması
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2008, 16:01:27 »
saol gerçekten önemli bi konu ;)