Gönderen Konu: Amerikan Konsolosluğuna SİLAHLI SALDIRI 9 TEMMUZ 2008  (Okunma sayısı 676 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
'ABD'liler kaçtı  Türk polisi çatıştı'

İstinye'de bulunan Amerikan Konsolosluğu binası önünde meydana gelen silahlı çatışmanın görgü tanıkları olayın dehşetini anlattı. Olayı duyan yaralı yakınları hastaneye geldi.

3 polisin şehit olduğu 3 saldırganın öldürüldüğü olayın görgü tanıkları, İstinye Devlet Hastanesi'ne geldi. Burada yaşadıkları olayın boyutlarını anlatan bir görgü tanığı, "Olay yerindeydim. Olayın gerçekleştiği sırada, Amerikalı görevliler kendi kulübelerine kaçtı. Bizim polisimiz ateşlerine karşılık verdi. Karşılık sonucu saldırganlardan biri öldü. Yaralı polis memuruna ilk müdahaleyi biz yaptık. 4 tane yaralı geldi buraya. Saldırganlarda pompalı tüfek vardı" dedi.

Amerika Konsolosluğu'nun yakınında oturduğunu söyleyen görgü tanığı, basın mensuplarına olayı anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Bir ara sendeleyen görgü tanığına çevredeki vatandaşlar yardım etti.

Başka bir görgü tanığı ise "Olayda maalesef bizim polislerimiz vuruldu. Polisi vuranlar kaçtı" diye konuştu.

Görgü tanıklarından başka biri ise, "Olayın ardından içeriden hiç bir Amerikalı çıkıp müdahale etmedi. Neden böyle oldu. Ne zamana kadar böyle sürecek" şeklinde konuştu.

Yaralı yakınları da hastaneye akın etti. Bir yaralı yakını, "Kardeşim nerde? Kardeşimi görmek istiyorum" şeklinde feryat etti.

Sağlık görevlileri tarafından içeriye alınan yaralı yakını kadını, polis memruru teselli etti. Polis memuru yaralı yakını kadına, "Polis memuruna içeride müdahale ediliyor. Endişelenecek bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, hastane çevresinde de güvenlik önlemleri de artırılıyor.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: Amerikan Konsolosluğuna SİLAHLI SALDIRI 9 TEMMUZ 2008
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2008, 16:42:31 »
"BİRDEN SİLAH SESLERİ GELDİ; KORKUDAN BUZDOLABIIN İÇİNE GİRMİŞİM"

Saldırı sırasında bir kafede oturan görgü tanığı Enis Yılmaz da, ''Bir araç ileri geri hareket etti. Sonra silah sesleri duyuldu. Araçtaki 3 kişinin yere düştüğünü gördüm. Polislerden de yerde yatanlar vardı'' dedi.

İstinye'deki başkonsolosluğun alt kısmındaki girişinde polise saldırı düzenlenmesine ilişkin bazı görgü tanıkları, basın mensuplarına olayı anlattı.

Görgü tanıklarından Hüseyin Tüzemen, saldırı sırasında başkonsolosluk karşısında oturduğunu belirterek, ''Kafede oturuyordum. Birden silah sesleri geldi, yere yattım. Nereden ateş edildiğini görmedim. Korkudan buzdolabının içine girmişim'' dedi.

Enis Yılmaz ise görüşme yapmak için başkonsolosluğa gittiğini ifade ederek, şunları anlattı:

''Başkonsoloslukta saat 11.00'de görüşmem vardı. Bir araç ileri geri hareket etti. Sonra silah sesleri duyuldu. Araçtaki 3 kişinin yere düştüğünü gördüm. Polislerden de yerde yatanlar vardı. Daha sonra saldırganlardan biri, içinde bulunduğu araçla olay yerinden uzaklaştı.''

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2008, 16:45:47 »
2 POLİS HASTANEDE ŞEHİT OLDU

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, silahlı saldırı sonrasında İstinye Devlet Hastanesine kaldırılan 4 yaralıdan polis olan 2'sinin şehit olduğunu bildirdi. Tedavi altına alınan yaralıların Osman Dağlı ve Ferit Özcan olduğu kaydedildi.

Öte yandan, polis, saldırının olduğu bölgeyi güvenlik çemberine alarak, vatandaşların olay yerine girmesine izin vermiyor.

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
  • Dü$medeN BuLuTLaRDa Ko$mAm GeREk...
    • Profili Görüntüle
Amerikan Konsolosluğuna SİLAHLI SALDIRI 9 TEMMUZ 2008
« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2008, 18:40:16 »
mehmet ali erbil korumasına vurun emri vermiş diye bir iddaa var.Ama yalanladılar  :D

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2008, 18:53:23 »
Kimlerin Ve Hangi amaçla yaptiği Çok belli.Ülke olarak Böyle provokasyonlara itibar etmemeliyiz