Gönderen Konu: ES-ES ADIM ADIM SÜPER LİGE...  (Okunma sayısı 1260 defa)

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
  • Dü$medeN BuLuTLaRDa Ko$mAm GeREk...
    • Profili Görüntüle
ES-ES ADIM ADIM SÜPER LİGE...
« : 17 Mayıs 2008, 00:37:31 »
PENALTILARLA ES-ES!
Eskişehirspor finalde! 90 dakika gol sesi gelmedi... Uzatmalarda da eşitlik bozulmadı... Bank Asya 1. Lig Play-off'larına finale kalan takımı penaltı atışları belirledi ve 6-5'lik skorla Boluspor'un finaldeki rakibi Eskişehirspor oldu!

İLK YARIDA ESKİŞEHİR ÖNE ÇIKTI

İnönü Stadı'nı dolduran binlerce Eskişehir taraftarının da desteğini alan Eskişehirspor, karşılaşmaya hızlı başlayan taraf oldu. Karşılaşmanın ilk 25 dakikalık periyodunda kontrolü elinde tutan ve rakibine atak şansı tanımayan Eskişehirspor, sağ ve sol kanadını kullanarak rakip kalede etkili olmaya çalıştı. Ömer ve Ersin'in çalışkan futbolunu Coşkun Birdal'ın son vuruşlarıyla birleştirmeye çalışan kırmızı-siyahlı ekip, yakaladığı pozisyonlarda Diyarbakırspır kalecisi Harun'a takıldı.

İlk yarının son 20 dakikalık bölümüne girilirken ise Diyarbakırspor oyundaki dengeyi kurmayı başardı. Sol kanattan Murat'ın etkili bindirmeleri ile ataklarını bu kanattan gerçekleştiren Diyarbakırspor, Şadi ile bazı pozisyonlar yakaladı ancak sonuç alamadı. Üstünlüğünü kaybeden Eskişehirspor, ilk yarının son bölümlerinde yeniden etkili olmaya başladı. Diyarbakırspor kalesini abluka altına alan kırmızı-siyahlı ekip, yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi ve karşılaşmanın ilk 45 dakikası golsüz eşitlikle sona erdi.

İKİNCİ YARIDA KIRAN KIRANA MÜCADELE!

Karşılaşmanın ikinci yarısında ise sahada kıran kırana bir mücadale vardı! İki takımın da rakip kaleyi uzaklardan yokladığı, topun genellikle orta sahada sıkıştığı ve sık sık faullerle duran bir oyun izlediğimiz bu yarıda, ilk 25 dakikada ortada olan tempo, karşılaşmanın 70. dakikasından itibaren bir anda düştü.

Oyuncularda yorgunluk belirtilerinin başladığı son 20 dakikalık dilimde, iki tarafın da teknik direktörü oyuncu değişikliği yapmayınca; sahadaki futbolcular oyunun temposunu ister istemez düşürdü. Hava sıcaklığının da oyuncuları oldukça etkilediği bu dakikalarda iki takım da orta sahasını kabalaık tutup riskten uzak duran bir futbolu tercih edince, karşılaşmada gol sesi çıkmadı ve uzatma dakikalarına geçildi.

TEKNİK DİREKTÖRLER AKILLANDI!

Kelimenin tam anlamıyla bir taktik savaşına dönen uzatma dakikalarında iki takımın da teknik direktörleri çeşitli taktik varyasyonlar ve oyuncu değişiklikleri yaptı. Bu dakikalara taraftarının desteğiyle Eskişehirspor biraz daha üstünlüğü almış gözükse de özellikle Coşkun ile gelişen ataklarından sonuç alamadı. Diyarbakırspor ise daha çok uzaktan şutlarla Eskişehir kalesini yokladı.

İlk yarısı golsüz sonuçlanan uzatma dakikalarının ikinci yarısında da durum farksızdı. Bu devreye rakibine oranla biraz daha iyi başlayan Diyarbakırspor, Eskişehir kalesinde bazı gol pozisyonları yakaladı ancak bunları değerlendiremedi. Uzatmaların son dakikasında ise Diyarbakırspor Sinan'ın nefis pasında Ercan'ın kaleci Ferhat ile karşı karşıya kalıp yerde kaldığı pozisyonda penaltı bekledi ancak hakem Yunus Yıldırım oyunu devam ettirince seri penaltı atışlarına geçildi.

PENALTILAR VE ESKİŞEHİR FİNALDE!

Karşılaşmanın seri penaltılarında da uzun süre eşitlik bozulmadı. Taraftar ilk 5 penaltının tamamını gole çevirdi. Devamında ise gülen taraf Eskişehirspor oldu!

Diyarbakırspor'da Serkan, Ercan, Murat, Sinan, İlhan Var penaltıları gole çevirirken 6. penaltıda Şadi Çolak topu ağlara gönderemedi. Eskişehirspor'da ise sırasıyla Doğa, Engin, Ersin, Emre Toraman, Birol ve Sezgin topu ağlara gönderince Eskişehirspor finalde Boluspor'un rakibi oldu.

Final karşılaşması Pazar günü saat 20:30'da BJK İnönü Stadı'nda oynanacak ve Turkcell Süper Lig'e yükselen son takım belli olacak.

MAÇTAN DAKİKALAR
13. dakikada ceza yayı içinde topu kontrol eden Coşkun'un sert şutunda meşin yuvarlak üstten auta gitti.
35. dakikada Coşkun'un ara pasında ceza alanı sağ çaprazında topla buluşan Ömer Közen, kaleci ile karşı karşıya kaldığı anda sert vurdu, ancak Harun, meşin yuvarlağı kornere çeldi.
45. dakikada Abdullah'ın uzak mesafeden şutunda kaleci Ferhat, son anda topu kornere gönderdi.
Karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 berabere sona erdi.
54. dakikada Sinan'ın uzak mesafeden şutunda, top Eskişehirspor kalecisi Ferhat'ta kaldı.
İki takımın da fazla risk almadığı ve ikinci yarısında fazla pozisyonun olmadığı karşılaşmanın normal süresi 0-0 beraberlikle sona erdi.
100. dakikada Murat'ın sol çaprazdan sert şutunda, kaleci Ferhat meşin yuvarlağı iki hamlede kontrol etti.
105. dakikada Ömer Yalçın'ın soldan ortasında, ceza alanı içinde topla buluşan Coşkun'un kafa vuruşunda, meşin yuvarlak savunmaya çarparak kornere gitti.
119. dakikada Sinan'ın pasında savunmanın arkasında topa yönelen Ercan'dan önce kaleci Ferhat meşin yuvarlağı uzaklaştırdı. Diyarbakırsporlular, Ercan'ın düşmesi sonrası penaltı itirazında bulundu.

ESKİŞEHİRSPOR: 0 - DİYARBAKIRSPOR: 0

Stat: BJK İnönü
Hakemler: Yunus Yıldırım, Alper Ulusoy, Volkan Narinç
Eskişehirspor: Ferhat, Koray, Sezgin, Ulaş, Ersin, Emre, Serkan (Dk. 98 Ömer Yalçın), Ömer Közen (Dk. 120 Birol), Doğa, Serdar (Dk. 111 Engin), Coşkun
Diyarbakırspor: Harun, Abdullah, Bülent, Serkan, Murat, Hakan (Dk. 97 Ufuk), İlhan, Barış (Dk. 113 Selçuk), Sinan, Ercan, Şadi
Sarı Kartlar: Dk. 43 Emre, Dk. 87 Doğa (Eskişehirspor), Dk. 16 Murat, Dk. 44 Bülent (Diyarbakırspor)

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
    • Profili Görüntüle
Ynt: ES-ES ADIM ADIM SÜPER LİGE...
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2008, 00:39:03 »
Metin diyadinin gitmesine rağmen sergenin kadro dışı kalmasına rağmen,maçtan önce maçın diyarbakıra satıldığı söylentilerine rağmen tüm olumsuzluklara rağmen ES-ES diyarbakır engelini aştı.İbo şadi s.cek sizi demişti evet o işi yaptı ama kendilerini becerdi :D

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2008, 00:40:40 »
ben trabzonlu değilim değiştirin şunu

Çevrimdışı Thierry Henry

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 0
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2008, 01:01:22 »
ben trabzonlu değilim değiştirin şunu
modu yanlış kurmuşlar ;D öyle kalır o ;D profilden kmlik bilgilerini tıkla düzelt

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2008, 13:21:02 »
 ;)

Dragon Fifacı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 17 Mayıs 2008, 13:35:35 »
paylaşım için saol

Çevrimdışı R3s0rces

• 3. SINIF UYE
  • Puan 985
  • Ölümlü Dünya !!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Mayıs 2008, 15:11:06 »
saol  ;)

Çevrimdışı XeLL

• Osc Yönetici
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 351
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Mayıs 2008, 13:15:09 »
neresi saol'lu yorum konusu burası ama bolu süpriz yaparsa  ;D

Dragon Fifacı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 18 Mayıs 2008, 13:23:20 »
adanasporluyum kankam

Çevrimdışı XeLL

• Osc Yönetici
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 351
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Mayıs 2008, 13:29:22 »
bende sana adanasporlusun değil demiyoruz  :D ;D sadece bolu süpriz yapabilir dedim bundada kötü bişe yok  ;D

Dragon Fifacı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 18 Mayıs 2008, 13:30:09 »
hayır bnde bluuya laf atmadım adanasporlu olduğumu söledim  :D ;D

Çevrimdışı XeLL

• Osc Yönetici
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 351
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Mayıs 2008, 20:01:54 »