Gönderen Konu: UTY İLE YONETICILIK ARASINDAKI FARK NEDIR ?  (Okunma sayısı 4226 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
UTY İLE YONETICILIK ARASINDAKI FARK NEDIR ?
« Yanıtla #36 : 25 Aralık 2007, 18:54:03 »
;D

Çevrimdışı C3MALAKKo

• Osc Çizik Üye

• 1. SINIF ÜYE
  • *
  • Puan 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 25 Aralık 2007, 18:58:39 »
TA A<QQQ SILENIN !  ;)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #38 : 25 Aralık 2007, 19:00:05 »
silmişse tekrar yaz :) ben silmedim bu arada 

Çevrimdışı HaLiLL

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1441
  • Heryerdeyiz!
    • Profili Görüntüle
    • ultrAslan38
« Yanıtla #39 : 25 Aralık 2007, 19:00:50 »
 ;)

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
« Yanıtla #40 : 25 Aralık 2007, 20:58:51 »
apo bende sana şöle söliym temadan index atılmaz sadece jpg koyar index gibi durur yasaklı kelimelerden yönlendirme kodlarını yasaklarsan bişey olmazz birde şöle ypaabilir tema yerine kendi index html code larını koyabilir ;) bu doğru bir şey engellemeniz iyi olmuş...

2.si burdan alınan bir yedek işe yaramaz burdan aldığın yedeği mysql a upload edemezsin :) ama burdan veritabanını bozabilir.. buda doğru bir karar

1amaa yöneticnin üyeleri yönetmee yetki verip alma yetkisini almak yanlış... diğerkiler doğrudur ama bunlar ynalış ;) saygılar... :)

Sencercigim  :-*

1 -Admin.php den alınan her yedek işe yaramaz diye bir sey yok.Bu sadece guvenli değil.www.smf.gen.tr den de ogrenebilirsin
2- Sen yöneticiye veritabannını veridigin zaman sunucu ayarlarından siteyi si  k ebilir
3-indexlerin cogu template ile atılabilmekte.Bunu da hackın baba sitelerinden starhack.org dogrulamakta bugunku adıyla intikam.org
4-Ayrıca Veri tabanında forumu tek tusla sişme yetkisi de var.Yani tehlikeli bir yetki.
5-Temada belki masum olabilir ancak yine index atmak mumkun

apocuğum..  ;D

1- admin phpden alınan yedek hiç bir işe yaramaz bunu mysql a upload edemezsin istersen dene ve gör... güvenli olduğunu sölemedim MESAJIMI DİKKATLİ OKURSAN Doğru Bir Karar olduğunu Yazdım....
2- Yöneticiye Veritabanı Ayarı Versen Bile Admin Dışındaki Kimse SMF'nin yapılışında Var Bu Veritabanını Silemez... !
3- Template ten index atmak lamerliktir... atılamaz demiyorum index kodlarını direk template le değiştirebilrsin resim koyabilrsin herşeyi yapabilirsin ki ben de bunu sana söledim üstteki mesajımda mesajımı tekrar iyi okumanı öneriyorum....
4- Veritabanını Adminden Başkası Silemez... ;)
5- 40 Kere Aynı Şeyi Sölüyorsun :D 3.Soruda Cevabını Verdim

ve Son Olarakta Hack in Babası Ne StarHack dir nede İntikam Dır... Hack İn Babası Ayyıldız Team ve Cyber - Warrior'dur StarHack ve İntikam Lamerlerle Dolu Hepsi Beni Tanırlar Onlar ;) ve Sen Daha Yeni Öğrendiğin İşlerde Bana Ahkam Kesmeye Kalkma :) Sen Sadece Okumuşun Birinin Yazdıklarını ve Burda Konuşuyorsun :) Ve Forum Scriptlerinin En İyisi ve En Güvenliside Vbullettindir... Şuan İçin MyBB 1.4 Versiyonu Gelince Smf ve Vbulletin Rafa Kalkıcak :) Bizim Sitemiz MyBB Mesela...

Hadi Apocum... :)  :-*

Sencercigim :

1-Veritabanı silme yetkisi Adminde bile yoktur.Bu sadece Mtsql da Setting.php bulunan database sifresi le yapılabilir
2-Benim bu konudaki silme kısmında Forum bakımında bulunan siteyi sil bolumu varya ben ondan bashesiiyorum.Bunun iin datase sifresine gerek yoktur
3-Admin php den alınan yedegin boyutu 3 mbg olup hiç biri ise yaramaz yanlızca bu yedegin içerisinde katagori isimler ve resimler yer alır.
4-Bizim sitemizi hackleyecek babayiğit adam suan yok.Cunku kullanıgımız smf de açık yok.Bu nedenle admin.phpinin tema bolumunden lamerlikle yapılan saldırılar sonucunda index atılabilmekte
5-Bizim sorunumuz hacklerlara değil Lamerlere ussteki açıklaki gibi
6-Tekditkar cumlelerden vaz geç.Sen çok ii bir hacker olabilirsin.Ancak sana değil soz meclisten dısarı bir kimse hack yapsa bile ne bok olur ? Bana bunu soyle
7-Site kapanır mı ? en kotu bir gun iki gun geriye gider.
8-Smf kalkabilir ancak suan kullanılan surum bu

Hadi sencercigim :-*

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
« Yanıtla #41 : 25 Aralık 2007, 21:01:45 »
Beyler bu arada ben yonetici yetkileri için hamza ile konusacagım belki size birz yetkki alırım  ;)

Çevrimdışı HaLiLL

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1441
  • Heryerdeyiz!
    • Profili Görüntüle
    • ultrAslan38
« Yanıtla #42 : 25 Aralık 2007, 21:20:03 »
 ;) ;D

Çevrimdışı Senceru

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 2749
  • SeMTiMiZ BoĞaZa KaRŞı Bu ALeMDe KRaL ÇaRŞı
    • Profili Görüntüle
    • www.OyunSiteniz.Com
« Yanıtla #43 : 26 Aralık 2007, 00:20:15 »
apo bende sana şöle söliym temadan index atılmaz sadece jpg koyar index gibi durur yasaklı kelimelerden yönlendirme kodlarını yasaklarsan bişey olmazz birde şöle ypaabilir tema yerine kendi index html code larını koyabilir ;) bu doğru bir şey engellemeniz iyi olmuş...

2.si burdan alınan bir yedek işe yaramaz burdan aldığın yedeği mysql a upload edemezsin :) ama burdan veritabanını bozabilir.. buda doğru bir karar

1amaa yöneticnin üyeleri yönetmee yetki verip alma yetkisini almak yanlış... diğerkiler doğrudur ama bunlar ynalış ;) saygılar... :)

1 -Admin.php den alınan her yedek işe yaramaz diye bir sey yok.Bu sadece guvenli değil.www.smf.gen.tr den de ogrenebilirsin
2- Sen yöneticiye veritabannını veridigin zaman sunucu ayarlarından siteyi si  k ebilir
3-indexlerin cogu template ile atılabilmekte.Bunu da hackın baba sitelerinden starhack.org dogrulamakta bugunku adıyla intikam.org
4-Ayrıca Veri tabanında forumu tek tusla sişme yetkisi de var.Yani tehlikeli bir yetki.

apocuğum..  ;D

1- admin phpden alınan yedek hiç bir işe yaramaz bunu mysql a upload edemezsin istersen dene ve gör... güvenli olduğunu sölemedim MESAJIMI DİKKATLİ OKURSAN Doğru Bir Karar olduğunu Yazdım....
2- Yöneticiye Veritabanı Ayarı Versen Bile Admin Dışındaki Kimse SMF'nin yapılışında Var Bu Veritabanını Silemez... !
3- Template ten index atmak lamerliktir... atılamaz demiyorum index kodlarını direk template le değiştirebilrsin resim koyabilrsin herşeyi yapabilirsin ki ben de bunu sana söledim üstteki mesajımda mesajımı tekrar iyi okumanı öneriyorum....

ve Son Olarakta Hack in Babası Ne StarHack dir nede İntikam Dır... Hack İn Babası Ayyıldız Team ve Cyber - Warrior'dur StarHack ve İntikam Lamerlerle Dolu Hepsi Beni Tanırlar Onlar ;) ve Sen Daha Yeni Öğrendiğin İşlerde Bana Ahkam Kesmeye Kalkma :) Sen Sadece Okumuşun Birinin Yazdıklarını ve Burda Konuşuyorsun :) Ve Forum Scriptlerinin En İyisi ve En Güvenliside Vbullettindir... Şuan İçin MyBB 1.4 Versiyonu Gelince Smf ve Vbulletin Rafa Kalkıcak :) Bizim Sitemiz MyBB Mesela...

Sencercigim :

1-Veritabanı silme yetkisi Adminde bile yoktur.Bu sadece Mtsql da Setting.php bulunan database sifresi le yapılabilir
2-Benim bu konudaki silme kısmında Forum bakımında bulunan siteyi sil bolumu varya ben ondan bashesiiyorum.Bunun iin datase sifresine gerek yoktur
3-Admin php den alınan yedegin boyutu 3 mbg olup hiç biri ise yaramaz yanlızca bu yedegin içerisinde katagori isimler ve resimler yer alır.
4-Bizim sitemizi hackleyecek babayiğit adam suan yok.Cunku kullanıgımız smf de açık yok.Bu nedenle admin.phpinin tema bolumunden lamerlikle yapılan saldırılar sonucunda index atılabilmekte
6-Tekditkar cumlelerden vaz geç.Sen çok ii bir hacker olabilirsin.Ancak sana değil soz meclisten dısarı bir kimse hack yapsa bile ne bok olur ? Bana bunu soyle

Apocuğum...   ;D ;D

1- Aynı Şeyleri konuşuyoruz
2- Eğer Forum Bakımında Böle Birşey varsa Ki Ben olsa bile silineceğine inanmıyorum.. bu smf sisteminin yapımcılarının gerizekalığı ben zaten buranın kapanmasından yana olduğumu 40 defa yazdım anlamakta güçlük çekiorsun :)
3- Gene Aynı Şeyleri Konuşuyoruz... Canım Benim :D
4- sizin siteyi hackleyebilicek babayiğit diye birşey yok deme büyük konuşma site sadece script in açıklarından ibaret deildir.. siteye koyduğun temanda bile açık vardır... anketinden tut,konu sabitlemene kadar açıklar vardır bunların codelarında sizee veya yöneticilerinize adam bi xss çakar pm ile hayatınızı kaydırır ki yöneticilerinizinde pek akıllı olduğu sölenemez :)
5- senin paneline kadar ulaşan biri lamer deildir... bu senin hatandır herkezee yetki verirsen adam elbet birinden bulur ve çakar ;)
6- tehditkar cümle derken neyi kasteddiğini anlamadım... çok iyi bir hacker demişin ben eski den hackerlık yapıodm fifa nın sitesine kadar adımızı yazmıştık eski nicklerimizi ;) hack yapsa nolur dediğin gibi 2 günlük kaybın olur ama birşey değiştirmez ama gerçek bir hacker senin domainine el koyar ;) ve çok şey değişir...
7- üsttekinde cevap var 6 da :)
8- smf kalkar die bişey demedi kendini geliştirmesi lazım tamamen berbat bir script bana göre...

HADİ APOCUĞUM...  ;D ;D

DeMoN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : 26 Aralık 2007, 00:22:22 »
 ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
« Yanıtla #45 : 26 Aralık 2007, 08:47:08 »

apocuğum..  ;D

Sencercigim :

Apocuğum...   ;D ;D

1- Aynı Şeyleri konuşuyoruz
2- Eğer Forum Bakımında Böle Birşey varsa Ki Ben olsa bile silineceğine inanmıyorum.. bu smf sisteminin yapımcılarının gerizekalığı ben zaten buranın kapanmasından yana olduğumu 40 defa yazdım anlamakta güçlük çekiorsun :)
3- Gene Aynı Şeyleri Konuşuyoruz... Canım Benim :D
4- sizin siteyi hackleyebilicek babayiğit diye birşey yok deme büyük konuşma site sadece script in açıklarından ibaret deildir.. siteye koyduğun temanda bile açık vardır... anketinden tut,konu sabitlemene kadar açıklar vardır bunların codelarında sizee veya yöneticilerinize adam bi xss çakar pm ile hayatınızı kaydırır ki yöneticilerinizinde pek akıllı olduğu sölenemez :)
5- senin paneline kadar ulaşan biri lamer deildir... bu senin hatandır herkezee yetki verirsen adam elbet birinden bulur ve çakar ;)
6- tehditkar cümle derken neyi kasteddiğini anlamadım... çok iyi bir hacker demişin ben eski den hackerlık yapıodm fifa nın sitesine kadar adımızı yazmıştık eski nicklerimizi ;) hack yapsa nolur dediğin gibi 2 günlük kaybın olur ama birşey değiştirmez ama gerçek bir hacker senin domainine el koyar ;) ve çok şey değişir...
7- üsttekinde cevap var 6 da :)
8- smf kalkar die bişey demedi kendini geliştirmesi lazım tamamen berbat bir script bana göre...

HADİ APOCUĞUM...  ;D ;D

Bu konusmaktan zevk almaya basladım  ;D
1-evet aynı seyleri onusuyoruz ii işte meaj sayım atıyor
2-Admin.php e boyle bisey var.Smf nin boklugu.Ama burdan forum silinmekte.
3-Canım benim :-* Suan smf de açık yok.Ancak siteye koyacagın modlarla veya temalara açık olabilir.Ancak suan onun oomadıgına inanıyorum.Tani buyık konusmamak lazım haklısın.Elbette sitelerde ufk açıklar bulunabilir.Her saniye aık uretiliyr.
4-Bu konuda dogrusun Sencer suan sitede fazla yetkili var.Bizde bunu hamza ile konustuk ve suan farkındaysan yetki kıstlamasına gitti.Yakında Ust duzey yönetici gibi bir yetki açıklacanak.Bu yetkide 1 kişi falan alabilecek.Bu sekilde yoneticilerd bile ciddi kıstlamaalar olacak.
5-Smf bence suan ki ( her surum için konusmuyorum ) en iyi surum.Çok saçma boklukları olabilir.Ama kulanmasıda da çok rahat.Herkes kullanabilir.

Hadi Sencercigim  ... :-*

DeMoN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : 26 Aralık 2007, 11:45:30 »
 :D ;D

Çevrimdışı Senceru

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 2749
  • SeMTiMiZ BoĞaZa KaRŞı Bu ALeMDe KRaL ÇaRŞı
    • Profili Görüntüle
    • www.OyunSiteniz.Com
« Yanıtla #47 : 26 Aralık 2007, 15:05:15 »
Apocuğum...  ;D ;D

Sonunda Dediğime Geldin... :D

Sana Mesaj Kastırmıcam İlk Dediklerine Cevap Vermiyorum  ;D ;D ;D

4. Yazdığın Doğru Birşey Mutlaka Yapılmalı Bi Sitede 5 Tane Yönetici Olmaz :) Ama Siz Yetki Çıkardıkça Millet Onu Almak İçin Uğraşıp BirBiriyle Tartışacaktır... :D

5. smf en iyi sürüm deil kullanması kolay ama görünüş bakımından güzel deil :)

Hadi Apocuğum...  :-* :-*