Gönderen Konu: Nargile Hobisi Adresi  (Okunma sayısı 825 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Nargile Hobisi Adresi
« : 16 Ağustos 2011, 18:47:15 »
Tanıtım Konusu : Nargile İle Sağlıklı Dumanlar

Sitenin dili : Php

Sitede Kullanılan script : Wordpress

Site Kuruluş Tarihi : Mart 2011

Tanıtım Yazısı ve İçeriği : Sigara ve tobacco sektörünün gerçekten vücuda çok zarar verdiğiniz bilmeyen insan yoktur. Üretilen birçok sigara ürünü insanın vücudunu özellikle ciğerlerine çok zarar verirler. İnsanların tütün içerken daha korkusuz olabileceği ve çok az zarar görebileceği tek ürün nargilelerdir. Korkusuzca içilebilirler.

Uzun süreler önce üretilen nargileler etkisiz bir tütün içme aracı aslında. Marpuç diye adlandırılan hortum aracılığıyla aromalı sudan geçen dumanın ciğerlere ulaşması sağlanır. İşte bu mekanizmanın adı nargiledir. Yüzyıllardır insanların özellikle doğunun zevkle içtiği nargile eski kültürleri ifade etmektedir. Havadan yardım alarak bir filtre görevi gören nargile insanın vücuduna zarar vermeme yöntemini bu şekilde oluşturmuştur.

Peki şimdi nargileyi nasıl içeceğiz diyorsanız öncelikle nargileyi tüm aksesuarlarıyla beraber satın almalısınız. Daha sonra tüm parçalarını birleştirmeli üst bölümüne tütünü koymalı ve kömürünüzü hazırlamalısınız. Şimdi geldi nargilenizi yakmaya. Üst bölümdeki yanmaz jelatinin üzerine kömürleri koyun ve uzun uzun çekmeye başlayın. İlk başlarda dumanı alamayacaksınız çünkü nargileniz henüz yanmamış olacaktır. Biraz daha çektikten sonra dumanı alacaksınız ve yavaş yavaş içmeye devam edeceksiniz.

Kaynak : http://blog.hobilen.com/index.php/nargile-ile-saglikli-dumanlar/