Gönderen Konu: New York’ta iPhone çılgınlığı  (Okunma sayısı 921 defa)

Çevrimdışı ManSpider111

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1277
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen ÜyesiNİN BABASI ;D
    • Profili Görüntüle
New York’ta iPhone çılgınlığı
« : 29 Haziran 2007, 13:02:37 »
APPLE firmasının müzik dünyasında devrim yaratan ürünü iPod’un ardından çıkardığı iPhone’a sahip olmak isteyen New Yorklular, cihazı ilk satın alanlar arasında olabilmek için günler öncesinden yağmur altında mağaza önünde beklemeye başladı.
      iPhone çılgınlığına kapılan yüzlerce kişi, Apple firmasının ünlü 5. Cadde üzerindeki mağazası önünde günler öncesinden sıraya girdi. iPhone meraklıları, New York’u son günlerde gece ve gündüz etkisi altına alan yağmur ve fırtınaya aldırmaksızın şemsiyeler, minik çadırlar ve karton kutular altında sabahladı. Apple’ın bugün piyasaya çıkaracağını duyurduğu dokunmatik ekranlı iPhone kuyruğuna girenler arasında, kendilerine yeni bir telefon almak isteyenlerin yanısıra, para karşılığı başkasının yerine bekleyenler, ya da Apple mağazasının açılışına yakın saatlerde kuyruktaki yerini başkalarına satmak isteyen gözü açık Amerikalılar da yer aldı.

‘ONUN İÇİN BEKLEMEYE DEĞER’
      Üniversite öğrencisi Amy Woods, bir arkadaşıyla birlikte, bir başkası adına 24 saatlik kuyrukta bekleme ücreti karşılığında iPhone almak için sokakta sabahlayacağını söylerken, zaman zaman bastıran yağmur altında 32 saatlik bekleyişten sonra telefonuna kavuşacak olan Samuel Martinez, “iPhone istediğimiz her türlü özelliği içeriyor. Onun için beklemeye değer'' diye konuştu.
      New Yorklu bir başka üniversite öğrencisi Amanda Seralles de iPhone kuyruğundaki sırasını, mağazanın açılışına yakın bir zaman kala İPhone hayranı birilerine para karşılığı satmak için sokakta gecelemeyi ve 32 saati bulan bekleyişi göze aldığını söyledi. iPhone’un piyasaya çıkmasına üç gün kala sıraya giren ve Salı akşamından bu yana sırada bekleyen Rebecca Boersmo, erkek arkadaşı yüzünden bu fikre kapıldığını, sonradan kendisinin de iPhone almaya karar verdiğini belirterek, “Yaklaşık dört bir günlük bekleyiş boşa gitmesin istiyorum. Ben de bir tane edinmeye karar verdim'' dedi Şemsiyeleri altında kimi uyuklayan, kimi kitap okuyan iPhone meraklıları, çevreden geçenlerin de ilgi odağı oldu.
      Mac OS X işletim sistemi ile çalışacak, Microsoft Windows ile uyumlu olacak olan Apple iPhone’da 2 megapiksel dahili dijital kamera bulunuyor. Apple iPhone’un 4 GB’lik modelinin satış fiyatı yaklaşık 500 dolar, 8 GB’lik versiyonun ise 600 dolar civarında olacak. Dokunmatik ekranlı cep telefonunda, Wi-Fi, Bluetooth kablosuz standartlar ve GPS bulunacak, ayrıca internetten Yahoo ve Google’ın servislerine bağlanacak.

HEDEF 2008’E KADAR 10 MİLYON ADET
      Bazı gözlemciler, Apple’ın iPod başarısını yinelemesinin daha zor olacağını vurguluyor. Apple’ın müzik içeriği sağlayan iTunes sitesinden şimdiye dek 2 milyar şarkı, 50 milyon televizyon programı ve 1.3 milyon film satıldı. Apple, iPhone konusunda iPod’a göre biraz daha mütevazı bir öngörüye sahip. Şirket cep telefonundan 2008’e kadar 10 milyon adet satmayı düşünüyor. 2006’da 957 milyon adet cep telefon satıldığı düşünülürse Apple’ın hedefi pazarın yüzde 1’i.
      iPhone’un ABD’deki dağıtımı Amerikan ATT telefon şirketi tarafından yapılacak. Mobil telefon ile geniş ekranlı bir iPod müzik çalar ve internet erişimli bir aygıtı tek bir cihazda birleştiren iPhone’un, 2008 başında da Avrupa ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.
      Geniş bir dokunmatik ekran ve yeni bir yazılım temelinde kullanıcı ara yüzüne sahip iPhone, kullanıcının parmaklarıyla ekranda bir isme veya numaraya dokunarak arama yapmasını sağlıyor. iPhone, bir PC gibi internet hizmetinden kullanıcı bilgisi alınmasını da olanaklı kılıyor.
      Veri iletimi için EDGE ve Wi-Fi kablosuz teknolojilerini kullanan, quad band iletişim alt yapısıyla çalışan GSM telefonuna sahip iPhone, kısa mesaj yazarken yanlışları düzelten ’Qwerty’ uygulamasını sunuyor. İki megapiksel kamera ile bir PC ya da Mac ile uyumlu fotoğraf yazılımını bünyesinde bulunduran iPhone, ayrıca, geniş dokunmatik ekranla kullanıcısına şarkı, sanatçı, albüm ve şarkı listelerine bir parmak hareketiyle ulaşma olanağı sağlayan tam bir iPod hizmeti sunuyor.
      Kullanıcısına müzik, sesli kitap, sesli ve görüntülü podcast, müzik videosu, televizyon programı ve film izleme olanağı sağlayan cihazın 3,5 inçlik ekranında TV programı, film izlenebiliyor, dokunmatik olarak ses, ileri-geri kontrolü yapılabiliyor. Cihazın üzerindeki yakınlık sensorleri, iPhone kulaktan uzaklaştırıldığı anda ekranı kapayarak, enerji tasarrufu sağlıyor ve tekrar dokunana dek kapalı kalıyor.
Seni Unutmadık Barış Akarsu

Çevrimdışı meert

• 3. SINIF UYE
  • Puan 50
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2007, 08:51:32 »
HE YAW BILIOM ADAMLAR KAPIDA KAMP KURMUSLAR BENIM ARKADAŞTA GITTI BEN PARAYI WERDIM BANA DA ALDI
Bir Gün Herkes FENERBAHÇE'li Olacak !!!

Çevrimdışı DeViL

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2621
  • ultrAslan
    • AOL Instant Messenger - uA
    • Yahoo Instant Messenger  - Pc-co
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2007, 15:02:50 »
haber için teşekürler..!

Çevrimdışı EkO