slot malaysia Içerik ve anahtar kelime ilişkisi | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

Içerik ve anahtar kelime ilişkisi

Sitemize ait sayfaların içerik ve anahtar kelime ilişkisini ifade edebileceğimiz bir başka adım ise sitemize ait sayfalara atamış olduğumuz URL yapısıdır. Seo yapılandırması sırasında url yapısı çok önemlidir. Ziyaretçilere pek bir şey ifade etmeyecek bir URL yapısı yerine sayfanızın içeriği ile ilintili olan anahtar kelimeyi URL yapınızda belirtmeniz hem ziyaretçileri sitenize çekecek hem de arama sonuçlarında olumlu bir etki yaratacaktır. Burada anahtar kelimeleri ardışık olarak sayfa URL nizde sıralamanız olumlu sonuç yerine sitenizin spam olarak algılanmasını sağlayabileceğinden böyle bir yola başvurmamanızı öneririm. Bu sebeple seo yapılandırması sırasında bu detaya dikkat edin.

Bu konuda genel tavsiye URL yapısının 35 kelimeden oluşması ve noktalama işaretlerinin kullanılmasıdır. Google Web Yöneticisi Araçları Yardım sayfasında URL lerde URL ye göre daha kullanışlı olduğu ve alt çizgi (_) yerine kısa çizgiler () kullanımı tavsiye edilmektedir. E-ticaret siteleri gibi, çok sayıda sayfa içeren bir internet sitesinin ürünlerini kategorize edecek şekilde bir URL yapısının olması uygun olacaktır. Uygun url yapısı arama motoru optimizasyonu açısından çok önemlidir.

Ancak unutulmamalıdır ki, anahtar kelimenizin alan adınıza yakın olması tercih edilen bir sonuç olacaktır. Dolayısıyla kategori kelimenizin seçeceğiniz anahtar kelime olması daha uygundur.

Hiç şüphesiz sitenizin içeriği ve anahtar kelimenizi ifade edebilecek en önemli etkenlerden biri alan adı yani domain namedir. Alan adınızın anahtar kelimenizi içeriyor olması hiç şüphesiz anahtar kelime içermeyen bir alan adına göre daha değerli olacak ve sitenizi seo çalışmaları ile birlikte bir adım öne geçirecektir. Üzerinde çalıştığınız internet sitesinin ticari bir firmaya ait olması durumunda karşımıza seçeceğimiz alan adının anahtar kelimemiz üzerine mi yoksa ilgili firmanın kurumsal adına mı olması gerekir sorunu ortaya çıkacaktır.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar