Ilkokuma oyunları

ilkokuma oyunları

Eğitim oyunları

Eğitici okuma yazma matematik ve zeka beceri oyunları ile çocuklarımızın zeka ve okula hazırlık dönemlerinde çok faydalı olan ilkokuma oyunları ilkokula giden çocuklara hitaben oyunlar eklenmektedir.

Okula hazırlık için çizgi, matematik, kavram ve diğer okul öncesi çalışma oyunları ile çocuklarımıza ilköğretim zamanlarında yardımcı sitedir.

Çocuklarımızın geleceği çok önemli internet kullanımını doğru aşıladığımızda çocuklarımıza ne kadar faydalı olabileceğini bu flash oyunlar sayesinde görebiliceksiniz.

Okula giden çocuğu olan anne – babaların öğretmeni ile sıkı bir ilişki kurarak çocuğun okul ve sınıftaki davranışlarını öğretmenle birlikte değerlendirmesi, ebeyenlere düşen en önemli görevlerden biri. Çocuklarda zaman zaman görülen okulu sevmeme ve devamsızlık gibi davranışları tespit eden ve bundan dolayı kaygılanan ebeveynlere tavsiyelerde bulunan “Sabah Eğitim Hattı” uzmanları Pedagog Çiğdem Bilgin ve Sosyal Pedagog Ömer Aydın, “Okulu sevmemek evde ya da okulda gelişmiş bir travmayla başlayabilir. Önemli olan çocukla sağlıklı iletişim kurabilmek, mümkünse arkadaşları ve öğretmeniyle ilgili onunla ön yargısız bir şekilde sohbet edebilmektir” dediler. Uzmanlar, çocuğun okulda mutlu olmasının önemine vurgu yaparak, “Çocuk ona inancımızı bilmeli” diye konuştular. Ergenlik döneminde çocukta görülen bedensel, duygusal, cinsel ve sosyal anlamdaki değişimlerede dikkat çeken uzmanlar, bu dönemde genllikle ebeveynler ile ergen arasında çatışmalar yaşanabileceğini ancak anne – babanın baskıcı yaklaşımlardan uzak durmaları gerektiğini kaydettiler. Uzmanlar, “Bize düşen görev kendimizi çocuğun yerine koymak ve dinlemektir. Öğüt vermek kesinlikle işe yaramaz. Davranışlarınızla örnek olmalısınız” dediler.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar