slot malaysia İnsan Kaynakları Eğitiminin Önemi | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

İnsan Kaynakları Eğitiminin Önemi

İnsan Kaynakları Eğitiminin Önemi

Bir işletmenin başarısı büyük oranda insan kaynaklarının etkin kullanımına bağlıdır. Bu nedenle insan kaynakları bir işletmenin en temel kaynağıdır ve tüm işletme girdilerinden daha önemlidir.

İnsan kaynakları yönetiminin temel amacı insan gücünü etkin, verimli ve insanın mutluluğunu sağlayacak biçimde değerlendirmektir. Bu bağlamda eğer bir işletmede; işten ayrılma oranı yüksekse, işe devamsızlıklar fazlaysa, iş kazalarına ve meslek hastalıklarına fazlaca rastlanıyorsa, çalışanlar moralsiz ve isteksiz ise o işletmenin insan kaynakları yönetiminin ciddi sorunları var demektir. Ve insan kaynaklarında sorun yaşayan bir işletmenin de başarılı olmasını beklemek son derece yanlış olacaktır. Çünkü insan kaynakları işlevinde iş analizi, personellerin işe alımı, yerleştirilmesi ve ücretlendirilmesi ile eğitim çabalarından bahsedilmektedir. Örgüt içinde görev alan tüm personelin her türlü problemine yönelik çözümler sunmak zorunda olan insan kaynakları, bir işletmede çalışan mutluluğunun elde edilmesine yönelik atılacak tüm adımları atmalıdır ve firma motivasyonunu artırma yoluna gitmelidir. İnsanı baz alan bu çalışmalarda yapılan bir yanlış, beraberinde daha büyük başarısızlıkları getirmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle günümüzde bir çok firma, insan kaynakları eğitimi programlarından yararlanmaktadır. Hem sektörde aktif olarak insan kaynakları departmanında görev alanlar tarafından, hem de sektöre girmek isteyenler tarafından tercih edilen bu sertifika programları neticesinde, daha verimli çalışanlar elde edilmektedir. İnsan kaynakları sertifika programı süresince tüm katılımcılara teorik ve pratik bilgilerin aynı anda aktarılması amaçlanmaktadır. Sadece kağıt üzerinde verilen bilgilerle bir uzman olunamayacağının farkına olan katılımcılar, daha çok vaka analizleri ve pratik bilgilerle dolu bir program arzu etmekte son derece haklılar. Çünkü bir işletmenin en önemli girdisi olan insan, işletmenin en değerli varlığıdır ve öyle olamaya da devam edecektir.

İnsan kaynakları eğitimi veren IBS, mikro eğitimi ile dolu bir içeriğe sahip. Katılımcılara verilen gerçek uygulamarla dolu eğitimler sayesinde işletmelere ne yaptığını bilen ve görevinin öneminin farkında olan insan kaynakları uzmanları kazandırılmaktadır. Eğer siz de bu nitelikli eğitimden geçerek iş hayatına ön sıralarda başlamak istiyorsanız, mutlaka IBS eğitimlerinden yararlanmanızı öneriyorum.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar