İnsanların Chat Dünyasına Bakış Açısı

İnsanların Chat Dünyasına Bakış Açısı

 

İnsanlarımızın bir çoğu önyargılıdır. Önyargılar insanların anlanıp dinlenmeden yargısız infaz edilmesine neden olmaktadır. Chat kavramını bir çok kesim doğru karşılamaz. Bunun temel nedenlerinden birisi medyada chat ile ilgili çıkan haberlerdir. Olumsuz bir yansıma insanların önyargılarına bir zincir daha vurmaktadır. Birçok kesim chat yapmanın çok kötü bir şey olduğunu düşünür. Chat aslında kişinin masumane bir ihtiyacını giderme çalışmasıdır. İnsan gün boyu yaşadığı olayları ve duyguları birisi ile paylaşmak ister. Bu paylaşma isteği sohbet kültürünü oluşturur.

 

Chat siteleri aslında sanıldığı gibi kötü siteler değildir. Düşünsenize gecenin bir yarısı sohbet edecek arkadaşı nerden bulacaksınız. Canınız da fena sıkılmış. İçinizi açacak birini arıyorsunuz. Bu sırada imdadınıza chat siteleri yetişiyor. Beyzamfm.com sitesine girip hemen bir kullanıcı adı ve şifre seçip sohbet etmek istediğiniz kanalı seçip sohbet dünyasına girebilirsiniz.

 

İnsanlar duygusaldır. Bu yüzden duygusal açılımlarda oldukça zorlanırlar. Kendilerini ifade edecek sözcük bulamazlar. Kendini ifade edemeyen bir genç duygusal açılımlarda genelde hep olumsuz sonuçlar elde eder. Bu anlamda chat dünyası bu korkularınızı yenmeniz konusunda size büyük destek sağlayacaktır. Hiç tanımadığınız sizden uzakta olan birisine duygu ve düşüncelerinizi ifade edebilir korkularınızı yenebilirsiniz.

 

Chat dünyasına farklı amaçlarla girip insanlara zarar veren kötü insanlarımız da maalesef mevcuttur. Bu tip insanlar yüzüne chat için kötüdür demek sizce ne kadar doğrudur? Bunun adı önyargı değil de nedir?

 

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar