Site tasarımı

Site tasarımı gün geçtikçe zorlu bir hal almaya başlamıştır. Artık hazır kodlar kullanmaktan çok site tasarımcıları kendi kodlamalarını yazmaya başlamışlardır. Kodlamalar her zaman için validator kalitesinde olmuyor, bu nedenden dolayı site optimizasyonlarında sıkıntı yaşanabilmektedir. Bir site tasarlamak için basit bazı kodlar yeterli olacaktır. Ama amatörce olacağı için çok rağbet görmeyecek. Günümüzde artık hazır scriptlerin olduğu bir çok web sitesi mevcuttur. Bu sitelerden indirdiğiniz scriptler açık kaynak kodlu olmakta ve istediğiniz düzeyde değişikliğe izin vermektedir. Asıl sıkıntı bu scriptlerin az düzeyde de olsa PHP bilgisi gerektirmesidir.

Sıfırdan site kurmak eğlenceli olsa bile site üzerinden para kazanmayı hedefliyorsanız profesyonel bir firma ile çalışmanız yada destek almanız çok daha mantıklı olacak. Zamanımızda bir çok firma ücretli destek vermekte hatta size hazır olarak siteyi vermektedir. Asıl önemli olan bu firmalardan hangisinin işinde uzman olduğu ve bilişim düzeyidir. Basit firmalarla çalışıp rezil olmamak için iyi bir araştırma yaparak en doğru firmayı bulmanız gerekmektedir.

Bir web sitesinin işi kurulduktan sonra bitmemektedir. Hayatta kalması için sürekli güncellemeler olmalı ve seo çalışması yapılmalıdır. Tasarımlar ziyaretçilerin istediğine göre değiştirilmeli ve sürekli yukarıya taşınmalıdır. Kurulan bir web sitesini güncellemeden kaderine bırakmak zamanla yıkılmasına ve değer kaybetmesine neden olur. Bu işlem için artık büyük firmalar kendi bünyelerinde uzmanlar barındırmakta ve bu uzmanlar sadece site güncelleştirmeleri ile uğraşmaktadır.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar