slot malaysia Web Sitesi Kurmak için Neler Gerekir? | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

Web Sitesi Kurmak için Neler Gerekir?

Geleceğin iş olanağı olarak görülen internet günümüzde de artık birçok birey, kurum ve kuruluşlar internet üzerinden hem reklam hem de çeşitli sektörlerde hizmet vermektedir.  Bunun içinse bir internet sitesi şart. Birçok kişi bu internet sitelerinin nasıl kurulduğunu merak etmektedir. Öncelikle bunu yapan çoğu sayıda firmalar vardır. Tabi ki sadece web tasarım bir sitenin kurulması için yeterli değildir.  Bunun yanı sıra web yazılımı ve Seo (search engine optimization) önem arz etmektedir.

Çünkü sadece web sitesi kurmak yeterli olmayacaktır. Özellikle bir ürün satışı veya internetten farklı yollardan gelir elde etmek istiyorsanız mutlaka web sitenize seo yaptırmak zorundasınız. Hızlı bir şekilde artan internet kullanıcılar ile web sitelerin önemi de büyük ölçüde artmaktadır. Firmalar müşterilerine online olarak hizmet vermek için internet alanında da bir rekabet söz konusunudur.

Seo’nun amacı internet sitenizin dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan google’da istediğiniz kelime veya kelimelerde üst sıraya çıkmanızı sağlamaktadır. Web yazılım ve tasarımı bu hususta çok önemlidir. Bir site tasarlar ve programlar iken w3 validator gibi web sitelerinden yararlanılarak seo’ya uygun olup olmadıklarını incelemeniz gerekir. Eğer bir web sitesi kurmak isterseniz uzman ekibi olan bir firma ile ya da freelance olarak güvenilir bir kişi ile de çalışabilirsiniz.

Web tasarımın ve web yazılımcılığının aslında bir birinden pekte bir farkı yoktur. Her ikisi de birbirinden ayrı olarak kullanılamaz. Bu sebeple siz eğer internet dünyasında web hizmeti veriyorsanız hem yazılımcılığı hem de programcılığı iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir.

Web sitesi tasarımının gerçekten çok eğlenceli olduğu bir gerçektir. Çünkü insanların hayal dünyasında kurduklarını tasarım programları sayesinde onları web sitelerine aktarırlar. Web tasarımı her ne kadar eğlenceli olsa da öğrenmesi zahmetli ve zordur.  Görsellik olarak göze hitap eden tasarımlar kullanıcıları web sitelerine çekmek için en büyük koz olarak kullanırlar.

Web yazılımcılığı ise kodlar ile uğraştığınız için öğrenmesi çok zordur. Birçok programlama dili mevcuttur. Temel olarak ASP ve PHP’dir. Asp Windows’un çıkarmış olduğu web programlama dilidir. PHP ise linux tabanlı bir web programlama dilidir. Birçok kişi asp mi daha iyi php mi daha iyi olduğunu halen tartışmaktadır. Ama ikisi de tek başına bir web sitesinin etkin kullanılması için yeterli değildir.

Özet olarak;

 • Web sitelerinde sadelik ve kullanım kolaylığı çok önemlidir.
 • Göze hitap eden tasarımlar ile müşterileri veya kullanıcıları sitede daha iyi vakit geçirmelerini sağlamak, renk uyumunu iyi bir şekilde ayarlayarak kullanıcılara görüntü bozukluğu sebebi ile siteden ayrılmalarına engel olmak.
 •  İçerik karmaşıklığından kesinlikle kaçınılmalıdır.
 •  Sitenize çok sayıda reklam koymanız ziyaretçi tarafından sitenize bir güvensizlik yaratır. Bu sebeple sitenizde zaman geçirmeyecektir.
 • Firmalar için özellikle sitenizde kesinlikle kullanıcılarınızın sizi tanıması için hakkımızda sayfası ve kullanıcıların size ulaşması için iletişim sayfası sadece ve açık bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.
 • Sitenizin Google tarafından daha iyi sıralamaya konulması için mutlaka sitenize özgün içerik girilmelidir.
 •  Kullanıcıların sitelerde kendi görüşlerini de paylaşacağı sayfa olması sayfada daha çok zaman geçirme, bilgi paylaşımı ve sitenin özgün olmasına da katkı sağlar.
 • Siteye Seo uygulatarak Google, Yandex gibi arama motorlarında istediğiniz kelimede üst sıralara çıkmanızı sağlamanız gerekir. Ayrıca w3 gibi sitelerden yardım alarak sitenizin Googlegözünde daha iyi bir yer edinmenizi sağlamaktadır. Bu da sizin istediğiniz hedef kitleyi sitenize çekmektedir.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar