Yeni Bir Haz: Demonsuf Online

Yeni Bir Haz: Demonsuf Online

Artık teknolojinin içerisinde doğuyoruz. Özellikle 90′ ların ve 2000′ li yılların çocukları teknolojik gelişmeleri kendi gelişmeleri ile beraber yaşıyorlar. Bu hızı yakalamak için de gelişmelerden bir an olsun uzak kalmamak gerekiyor. En basit örnek 2008-2009 yıllarında androidin sesi soluğu kısık gelirken dört beş yıllık bir sürede birçok insanın hayatının vazgeçilmezi oldu.

Bilgisayar üzerinden oyun oynayanların neredeyse hepsinin bileceği, hastalık derecesinde bağımlılık yapan oyunların başında gelir çevrim içi oyunlar. Online oyunların bu kadar tutulmasının, geceleri bile sunucularda binlerce aktif oyuncunun bulunmasının bir sebebi de kişinin oyundaki karakteriyle kendi gerçek yaşamındaki karakterine dair bir şeyler bulabilmesi ve onu kendisiyle özdeşleştirebilmesi. Bu fantastik bir oyun olsa da bir bakıma gerçekliğe sahip. Hatta dünyadaki sinema sektörünün lideri olan Hollywood bile online oyunların geleceği, kendini karakter ile özdeşleştirme üzerine filmler üretti. Geçmişin Knight Online popülaritesine son 5 yılda ulaşan bir oyun var ki o da LOL diye tabir edilen League of Legends. 2009 yılında piyasaya sürüldü ve online oyunlar piyasasında kendisine koskoca bir dilim pasta payı elde etti.

Oyun incelemesi sitelerinin birçoğundan da gerek oynanış üzerine taktiklerini gerekse turnuvalar hakkında haberleri öğrenebilmek mümkün. Eğer bir oyun sizin üzerinizde çok etkili olduysa yani bu oyun üzerinde fazla vakit geçiriyorsanız oyun içerisinde satın almalar yaparak karakterinize de katkıda bulunuyorsunuz. Oyuna tam anlamıyla bağlanmayan bir oyuncu tutup da oyuna para ödemiyor fakat o oyunun gerçekten hastası olduysanız bunu yapıyorsunuz. İşte oyun bloglarının takip edilmesine yönelik önem de burada doğuyor. Çünkü anlık olarak fırsatlar karşınıza geldiğinde hem istediğiniz materyale ulaşıyorsunuz hem de harcamanız son derece kısıtlı oluyor. Çekilişler üzerinden ücretsiz hediyeler kazanıp mutlu da olabiliyorsunuz bu şekilde. Tabii ki bu oyun tutkunluğumuzu sosyal hayatımızı mahvetmeyecek seviyede tutmak ise en önemli mesele.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar