slot malaysia Yeni Oyun Sitesi | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

Yeni Oyun Sitesi

          Oyunlarla tanışmamız çok küçük yaşlarda olur. Eksiden teknoloji bu kadar gelişmemişken çocuklar evcilik ya da doktorculuk filan oynarlardı. Bu tip oyunlar sayesinde çocuklar birbirleri ile kaynaşır ve eğlenceli zamanlar geçirirlerdi.

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde insanlar daha çocukken bilgisayar ile tanışıyorlar. Çocuklar bu şekilde oyun oynarken başkalarının yardımına ihtiyaç duymuyorlar. Elbette ki bu durum getirdiği avantajları kadar dezavantajlara da sahip. Çocuklar bilgisayar oyunlarına kendilerini fazla kaptırırlarsa, ileride karşılaşacakları bir sorunun temelini farkına varmadan atmış olurlar. Bu sorun daha sonra ortaya çıkacak olan sosyalleşme problemidir.

Bu tip oyunların bir çok katkısı da bulunmaktadır. Örneğin çocuklar bu oyunlar sayesinde bilgisayar ile erken yaşta tanışırlar. Ayrıca yine oyun oynarken kişisel yeteneklerini de geliştirme şansına sahip olurlar. Çocuklar yine de bilgisayar başında kontrolsüz bırakılmamalıdır. Çünkü her an internetin kötü etkilerine açık bir şekilde maruz kalabilirler.

Kız çocukları eskiden arkadaşları ile oynadıkları evcilik, doktorculuk ya da bebek oyunlarını günümüzde bilgisayar üzerinden internete girerek buldukları binlerce site üzerinden oynayabilmektelerdir. Üstelik bu oyunları tamamen bedava oynarlar. Bedava oyunlar sayesinde çocuklar, çocukluklarını daha faydalı ve eğlenceli geçirirler.

Bedava oyun oynama fırsatı gerçekten internetin bize sunduğu güzel hizmetlerden biridir. İnternette bir çok siteye girerek binlerce kategoride yüzlerce oyun bularak onları oynayabilirler.

Özellikle kız çocukları için çok farklı çeşitte oyunlar yine internet üzerinde mevcuttur. Üstelik bu oyunların flash teknolojisi ile oynanıyor olması yani bilgisayara yükleme koşulunun olmaması çocukların daha rahat bir şekilde oyun oynamalarını sağlamaktadır. Çocuk oyunlarına bu kadar kolay ulaşabilmek bir başka kolaylıktır. Çünkü artık anne babalar çocukları ile fazla ilgilenemiyorlar. Bu şekilde onların akılları da çocuklarında kalmamış oluyor. Ancak ne olursa olsun kontrollü internet kullanımına dikkat etmemiz gerekmektedir.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar