Gönderen Konu: Yasin yiğido oldu  (Okunma sayısı 1025 defa)

Çevrimdışı Cemo36

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 165
    • Profili Görüntüle
Yasin yiğido oldu
« : 16 Haziran 2009, 16:00:31 »
Turkcell Süper Lig takımlarından Sivasspor, geçen sezon Fenerbahçe'de forma giyen stoper Yasin Çakmak ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Başarılı futbolcu Sivasspor'la şampiyonluk yaşamak istediğini kaydetti..
Sivasspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan ''Yasin Resmen Yiğido Oldu'' başlıklı açıklamaya göre, geçen sezon Fenerbahçe'de forma giyen stoper Yasin Çakmak, Sivasspor ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Sivasspor Külübü Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın İstanbul'daki ofisinde düzenlenen imza töreninde, Sivasspor formasını giyen Yasin Çakmak, kendisini 3 yıllığına Sivassporlu yapan imzayı attı. Sivasspor'un başarılı stoperi Fabio Alves Da Silva Bilica'nın Fenerbahçe'ye transferinin ardından Sivasspor'a verilen başarılı stoper Yasin Çakmak, Sivassporlu olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

Yasin, şunları söyledi:
''Fenerbahçe'de oynadığım süre içerisinde Sivasspor ile karşı karşıya geldiğimizde sergiledikleri performansa şaşırıyordum. Özellikle kendi saha ve seyircileri önünde golcü elemanlarını durdurmak beni zorluyordu. Anadolu'dan çıkan bir takımın 'şampiyonlukta ben de varım' demesi önemli bir olaydı. Birlik ve beraberliklerine gıpta ediyordum. Gıpta ettiğim, başarılarını kıskandığım bir takımda forma giymek beni heyecanlandıracak.''

-''SİVASSPOR FORMASI ALTINDA ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İSTİYORUM''-
İmza töreninde çok heyecanlandığını ifade eden Çakmak, ''Sivasspor'un çok iyi bir başkanı, başarılı bir teknik heyeti, birlik ve beraberlikten taviz vermeyen yönetimi ve sporcuları var. Tam özlediğim ve arzuladığım bir anlayışla başarıya kucak açan bir takım'' dedi.

Yasin, ''Artık terimi Sivasspor'un başarılı için akıtacağım, Sivasspor'un başarısı için çaba sarf edeceğim. Bana güvenenleri ve beni bu formaya layık görenleri asla mahcup etmeyeceğim. İnşallah yeni sezonda kırmızı-beyazlı forma ile şampiyonluk sevincini yaşarım'' diye konuştu.

Yasin Çakmak, Sivasspor'da ''5'' numaralı formayı giyecek.

-YASİN ÇAKMAK KİMDİR?-
Öte yandan, kulübün resmi internet sitesinde Yasin Çakmak'ın öz geçmişi ve futbol kariyeri ile ilgili bilgilere de yer verildi.

Sitede yer alan bilgilere göre, Yasin Çakmak, 6 Ocak 1985'de Rize'de doğdu. Futbola Çaykur Rizespor'da başlayan ve defansın ortasında görev yapan, 1 metre 86 santimetre boyundaki Yasin, Çaykur Rizespor'da gösterdiği performansla beğeni topladı.

Milli takıma kadar yükselen Yasin Çakmak, ilk milli deneyimini 2006 yılında Türkiye'nin Azerbaycan ile oynadığı maçta yaşadı. Stoper olarak görev yapan Yasin, Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri kapsamında milli takımlar teknik direktörü Fatih Terim tarafından milli takıma da dahil edildi.

Yasin, son 2 sezondur Fenerbahçe'de forma giyiyordu.
Not=alıntıdır                                                                          Kaynak=ajansspor.com
DÖNÜŞÜM
                          MUHTEŞEM
                                OLCAK!

Çevrimdışı Cemo36

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 165
    • Profili Görüntüle
Yasin yiğido oldu
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2009, 16:01:47 »
Üzgünüm yasin ama sivassporum şampiyon olabileceğine ben inanmıyorum
DÖNÜŞÜM
                          MUHTEŞEM
                                OLCAK!

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Yasin yiğido oldu
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2009, 09:18:48 »
Yasin için iyi oldu. Fenerbahçede fazla forma şansı bulamiyordu. Servet gibi o da geri döner inşallah daha formda bir şekilde