Gönderen Konu: Malatyasporlular temkilin kaldırılamasını istedi!  (Okunma sayısı 741 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
Birleşik Malatyaspor Taraftarlar Derneği'nden yapılan açıklamada, kulüp üzerindeki temlikin kaldırılmamasına tepki gösterilerek, "Malatyaspor, yeni sezon öncesi yine başkan ve yönetim krizi yaşamıştır. Sayın Valimiz Halil İbrahim Daşöz ve Belediye Başkanımız Cemal Akın'ın yoğun çaba ve gayretleri sonucu Haşim Karadağ başkanlığındaki yeni yönetim kurulu 30 Ağustos Cumartesi günü yapılan olağanüstü genel kurulda göreve geldi. Bulunduğu borç yükünden dolayı Malatyaspor Kulübü'nü kimse almak istemiyor ve kulüp zor günler yaşıyordu. Biz taraftarlar, Malatyaspor'un sahipsizlikten kurtarılması için Vali ve belediye başkanımızın bu konuya duyarsız bakmayacağını biliyorduk ve beklediğimiz gibi çıktı. Haşim Karadağ üzerinde uzlaşıldı. Haşim Karadağ ve yönetim kurulu işbaşına geldi. Taraftarlar olarak Malatyaspor'da zor bir göreve gelen kim olursa olsun maddi ve manevi desteğin camiamızca verilmesini defalarca seslendirdik. Ancak görüyoruz ki, Malatyaspor üzerinden kişilerin elini çekmediğini izliyoruz. Malatyaspor'un Karşıyaka maçına yeni transferleriyle çıkması için geçmişe yönelik borçtan dolayı Futbol Federasyonu'na yatırılması gereken 1 milyon YTL üzerinde paranın 31 Ağustos akşamına kadar yatırılması gerekiyordu. Ancak Haşim Karadağ ve yönetim kurulu büyük bir borcun kaldırılmasını sağladı. Tek sağlayamadıkları, Vali Halil İbrahim Daşöz'ün makamında basın mensuplarının önünde eski kulüp başkanı Hikmet Tanrıverdi'nin alacaklarından vazgeçerek 10 bin YTL bağışta bulunmasına rağmen duyduk ki, temlik kaldırılmamış ve bu nedenle eski başkan İlhan Kavuk'un ısrarlara rağmen 'borcu yoktur' belgesini vermemesinden dolayı Malatyasporumuz çok önemli Karşıyaka maçına 3 önemli yeni transferinden yoksun olarak çıkmış ve takım sahadan mağlup ayrılmıştır" denildi.