Gönderen Konu: İspanya'dan salladı, Türkiye'de topladı  (Okunma sayısı 656 defa)

Çevrimdışı incemert

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan -19
  • SessiZVurquN
    • MSN Messenger - incemert@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • BİRZAMANLAR
İspanya'dan salladı, Türkiye'de topladı
« : 17 Haziran 2010, 12:54:06 »
Türkiye yolculuğu öncesi Barcelona'da DHA'ya konuşan Daum, “İki başlılık Fenerbahçe'ye zarar veriyor. Artık her şey net olmalı” dedi. Alman hoca, İstanbul'a iner inmez, “Aykut ile ilişkilerim çok iyi. Birlikte çalışabiliriz” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe ile sözleşmesi devam eden Daum, İstanbul’da ilk iş olarak Başkan Aziz Yıldırım ile görüşeceğini ve her şeyin netleşmesini isteyeceğini söyledi. İstanbul’a hareket etmeden önce Barcelona’da DHA’ya yaptığı açıklamada, “İki başlılık Fenerbahçe’ye zarar veriyor” diyen Alman teknik adamın sözleri şöyle: “Başkan Aziz Yıldırım artık karar versin. Kulübü nasıl yönetecek ve kiminle devam edecek? Fenerbahçe Kulübü o kadar büyük bir dünya kulübü ki, bunlarla vakit kaybedecek lüksü yok. O gitti, bu geldi, böyle bir şey olabilir mi? Her şey net olmalı. Dediğim gibi Başkan, artık bu kulübün nasıl yönetileceğine karar vermeli. Aykut Kocaman mı, yoksa ben mi? Bu spekülasyonlara son vermeliler. Bunu açıklamaları lazım ki, artık herkes yoluna baksın. Hatalar yapıldı ama ben bunu size söyleyemem. Başkan’la görüşüp ona teker teker bunları anlatacağım.”

‘Transferi ben yapmadım’
Transfer politikasını da eleştiren Alman hoca, “Bana söyler misiniz? Ben geçen sezon kaç tane transfer yaptım? Sadece 1 tane. Cristian Baroni. Onun dışında bir tane bile oyuncu alamadım. Ne giden Roberto Carlos’un yerine, ne de Kazım’ın yerine. Ben ne zaman transfer konuşmak istediysem, Aykut Kocaman yanına iki üç kişi daha alıp beni ikna etti ve transfere gerek olmadığını söyledi. Hiçbir zaman ne sezon başında ne de devre arasında istediğim transferlerin hiçbiri yapılmadı” ifadesini kullandı.