Gönderen Konu: "Ben olsaydım şimdi şampiyonduk"  (Okunma sayısı 636 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
"Ben olsaydım şimdi şampiyonduk"
« : 08 Nisan 2010, 23:50:59 »

--------------------------------------------------------------------------------
.. ..

Cine 5'de yayınlanan ve Barbaros Çıdal'ın sunduğu “Vip Spor” programına katılan Galatasaray'ın efsane kaptanı ve eski teknik direktörü Bülent Korkmaz gündem yaratacak açıklamalar yaptı.
“BEN OLSAYDIM ŞİMDİ ŞAMPİYONDUK”

Korkmaz geçen sezon sonunda Galatasaray'da göreve geldikten sonra uzun vadeli bir plan hazırladığını ama sezon sonunda yönetimin kararı karşısında hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Bülent Korkmaz “Eğer bu sezon takımın başında kalsaydım ligin bitimine 4-5 hafta kala şampiyonluğumuzu ilan ederdik, bunun garantisini başkan Adnan Polat ve yönetime vermiştim” dedi.

Kendisine para nedeniyle Meira'yı satmak zorunda olduklarını söyleyen yöneticilerin 3-4 ay sonra transferde 35 milyon dolar harcamasına anlam veremediğini söyleyen Korkmaz “ Ben kimsenin yapmadığını yaptım ve istifa dilekçemin altını göreve başladığım gün imzalayarak Adnan Polat'a verdim, gerçek bir Galatasaray'lı olduğum için bunu yönetimi rahatlatmak için yaptım. Ama Polat o mektubu yırtıp atsaydı çok şey değişirdi. Mektubu cebine koydu ve ben de sezon sonunda ayrılacağımı anladım “ dedi.

“RİJKAARD BAŞARISIZ, SEZON SONUNDA TAKIMI BIRAKIR”

Bülent Korkmaz “Rijkaard kariyeri tartışılmayacak bir teknik adam ama bence Türkiye'de başarılı olamadı, son kamp olayından sonra da otoritesi sarsıldı. Başkan Polat takımı kampa alarak Rijkaard'ın otoritesini sıfıra indirdi. Sezon sonunda Türkiye'den ve Galatasaray'dan ayrılacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“YABANCI FUTBOLCU TRANSFERLERİ HATALI”

Yapılan transferlerde büyük hatalar yapıldığını savunan Korkmaz “Jo umursamaz ve disiplinsiz bir futbolcu araştırmadan alınmış, Elano ise uyum sağlayamayacağı ortada olan bir isim. Türkiye'nin en iyi yerli futbolcuları Galatasaray'da ama yabancılar hatalı tercih” diye konuştu.

“ARDA'NIN AÇIKLAMALARI GEREKSİZ”

Bülent Korkmaz Arda'nın kaptan yapılmasını kendisinin istediğini ama Arda'nın “Türkiye'den ayrılmak istiyorum, üzerime çok geliyorlar” şeklindeki açıklamalarını doğru bulmadığını belirtti. “Hata yapa yapa doğruyu bulacaktır” diyen Korkmaz Arda'nın sezon sonunda düşüşe geçtiğini söyledi.

FENERBAHÇE'DEN TEKLİF GELSE?

Bülent Korkmaz, Barbaros Çıdal'ın “Fenerbahçe veya Beşiktaş'tan taklif gelse kabul edermisiniz” sorusuna “ Böyle bir olay gerçekleşmeden konuşmak doğru olmaz, profosyonel hayatta her şey olabilir, gelirse ona göre bakarız ama ben Galatasaray'lı Bülent'im “ dedi.

Her hafta spor dünyasının ünlü isimlerinin konuk olacağı Vip Spor Salı akşamları saat 20.50'de Cine 5'de.

Çevrimdışı yyusuf1993

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 43
    • MSN Messenger - felsefigencyusuf@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger  - felsefigencyusuf@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2010, 19:11:43 »
söyledikleri doğru ama bülent korkmaz'ı da gördük hamburg'a elendiğimizde turu geçebilecekken taktik hatası yüzünden geçememiştik herkes hata yapar ama rıjkaard bu takımı çok rahat kaldırabilecek kapasitede bir teknik adam jo umarsamaz,elano uyum sağlamaya çalışıyor ama arda elano nun uyum sağlamasını istemiyor öyle olursa gölgesinde kalacağını biliyor,santos son derece hızlı yetenekli sadece biraz zamana ihtiyacı var bence dünya kupasından önce bonservisi alınmalı ardanında bir an önce elden çıkarılması lazım,servet i satıp gelen paraya hızlı bir defans alarak takıma süper güç olur tabi ardadan gelen parayla bir yıldız alınırsa başarı gelir..Ayhan,sabri ve bir iki türk oyuncunun performansı arda dan dolayı düştü.galatasaray dünyanın sayılı kulüplerinden ama en iyilerinden değil dolayısıyla arda gibi genç bir kaptanı kaldırabilecek yapıya sahip değil kaldı ki arda gereğinden fazla abartılıyor ingiltereye gidecekmiş gitsinde görsün ingiltereyi arda topa vuramaz orda hızlı futbol var türkiyede ki gibi at çalımı yap ortayı yok onu yapana kadar topu 40 defa alırlar senden...

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2010, 19:17:55 »
söyledikleri doğru ama bülent korkmaz'ı da gördük hamburg'a elendiğimizde turu geçebilecekken taktik hatası yüzünden geçememiştik herkes hata yapar ama rıjkaard bu takımı çok rahat kaldırabilecek kapasitede bir teknik adam jo umarsamaz,elano uyum sağlamaya çalışıyor ama arda elano nun uyum sağlamasını istemiyor öyle olursa gölgesinde kalacağını biliyor,santos son derece hızlı yetenekli sadece biraz zamana ihtiyacı var bence dünya kupasından önce bonservisi alınmalı ardanında bir an önce elden çıkarılması lazım,servet i satıp gelen paraya hızlı bir defans alarak takıma süper güç olur tabi ardadan gelen parayla bir yıldız alınırsa başarı gelir..Ayhan,sabri ve bir iki türk oyuncunun performansı arda dan dolayı düştü.galatasaray dünyanın sayılı kulüplerinden ama en iyilerinden değil dolayısıyla arda gibi genç bir kaptanı kaldırabilecek yapıya sahip değil kaldı ki arda gereğinden fazla abartılıyor ingiltereye gidecekmiş gitsinde görsün ingiltereyi arda topa vuramaz orda hızlı futbol var türkiyede ki gibi at çalımı yap ortayı yok onu yapana kadar topu 40 defa alırlar senden...

Tahminimce kiralik olarak gelen Caner - Jo ve Santos sezon sonu gönderilir. Arda konusuna gelince, Arda dediğin gibi İngiltere ligi oyuncusu değil. O tempoda Türkiye liglerinde olduğu gibi kesinlikle parlayamaz. En açık örnek: Tuncay Şanlı.. Kim ne söylerse söylesin Türkiye'deki en iyi 3 futbolcu arasında yer alıyor, gerek yeteneğiyle gerek temposuyla. Lakin şu an İngiltere'nin vasat takımlarından Stoke City 'de. Arda bence takımında kalmalı. Ülkemizde daha başarılı olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı yyusuf1993

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 43
    • MSN Messenger - felsefigencyusuf@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger  - felsefigencyusuf@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2010, 19:24:43 »
Santos'un bonservisi alıncakmış.arda yı basın çok şişirdi messiyle karşılaştıran bile oldu olacak şey mi yarın Real Madrid-Barcelona macını izlesinde ders alsın