Gönderen Konu: Skandal direkten döndü!  (Okunma sayısı 919 defa)

Çevrimdışı Guiza

• Osc Çizik Üye

• 3. SINIF UYE
  • *
  • Puan -4405
    • MSN Messenger - Sanane@Oyunsiteniz.com
    • Profili Görüntüle
    • www.Oyunsiteniz.com
Skandal direkten döndü!
« : 31 Ocak 2008, 15:16:54 »
Hırvatistan'ın Zagreb kentinde bugün çekilecek 2010 Dünya Kupası fikstür kurası ile yarınki UEFA kongresine katılacak Türk heyeti, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un talimatıyla önce gitmekten vazgeçti sonra UEFA'nın baskısıyla bugün iki yöneticinin yollanması kararlaştırıldı.

2010 Dünya Kupası eleme grubunda İspanya, Belçika, Bosna Hersek, Ermenistan ve Estonya ile eşleşen, ancak İspanya'daki toplantıda anlaşma sağlanamaması üzerine fikstürün belirlenmesi için Zagreb'teki kuraya davet edilen Türkiye Futbol Federasyonu, Westin Oteli'nde rezervasyon yaptırmıştı. Milli Takım'ın, bugün Shereton Oteli'nde 16.00'de yapılacak 2010 eleme grubunun takvim kurasına Başkan Haluk Ulusoy ile Genel Sekreter Lutfi Arıboğan katılacaktı. Ayrıca yarın aynı kentte düzenlenecek 32. UEFA Kongresi'nde de Türkiye'yi olağan delege olan Ulusoy temsil edecekti.

Erzik'ten büyük tepki

Ancak dün 15.00 ile 16.00 arasında organizasyon komitesine gelen e-mail ve fakslar herkesi şaşkına çevirdi. Futbol Federasyonu, Fatih Terim'in daha önce gitmekten vazgeçtiği kura çekimi ve kongre için Türkiye'den gelecek ekibin tüm rezervasyonlarının iptal edilmesini istiyordu.

Kongreyi daha çok önemseyen UEFA yetkilileri, Türkiye'nin büyük hata yaptığını savundular. FIFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, yönetim kurulu sırasında bu konuda bilgilendirilirken, büyük tepki verdi. Erzik, haberi aldığında şoke olduğunu söyledi, "Olamaz diye düşündüm. Ama maalesef doğru çıktı. Düşünün 53 ülkeden 52'si burada olacak ve Türkiye'den temsilci bulunmayacak. Üstelik kura çekiminde de takımımızın ismi yer alacak, temsilci olmayacak. Neyin tepkisini gösteriyorlar ?" dedi.

Geri adım atıldı

UEFA ve FIFA'yı şok eden rezervasyon iptal kararı Türkiye'de de bomba etkisi yarattı. UEFA Başkanı Platini'nin, Genel Sekreter David Taylor kanalıyla Genel Sekreter Lutfi Arıboğan'a, "Bu protestoyu şahsıma yapılmış kabul ediyorum. Sonuçlarına katlanırsınız" mesajını yolladığı öğrenildi. Arıboğan'ın da, Başkan Haluk Ulusoy'u arayarak bu mesajı ilettiği bildirildi. Bunun üzerine geri adım atan Ulusoy dün gece son anda fikir değiştirerekbugün Zagreb'e Metin Kazancıoğlu ile Erdal Batmaz'ı gönderme kararı aldı.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Skandal direkten döndü!
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2008, 02:01:32 »
Haber İçin Sağol

Çevrimdışı Guiza

• Osc Çizik Üye

• 3. SINIF UYE
  • *
  • Puan -4405
    • MSN Messenger - Sanane@Oyunsiteniz.com
    • Profili Görüntüle