Gönderen Konu: Skor Terim'i şaşırttı  (Okunma sayısı 1258 defa)

Çevrimdışı YuRY

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1606
    • MSN Messenger - Tr_YuRY@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Skor Terim'i şaşırttı
« : 25 Mart 2007, 06:26:12 »
(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim,-1'lik galibiyet sonrası yaptığı açıklamada,''Son Avrupa Şampiyonu Yunanistan'ı hem de deplasmanda böyle farklı skorla yenmeyi beklemiyordum'' dedi

Karşılaşma öncesi takımına güvendiğini ve galibiyete inandığını ifade eden Terim, ''Fakat maçtan sonra konuşurken 'Farklı kazanmayı bekliyordum' demek kolaycılık olur. Bu galibiyetle muhakkak ki çok önemli bir avantaj elde ettik. Karşılaşma öncesi düzenlediğim basın toplantısında Bosna Hersek'in de iyi bir takım olduğunu ve Norveç'i yenebileceğini söylemiştim. Böyle de oldu. Şimdi grubumuzda ilk 4 sıra tam karıştı. Çarşamba günü Norveç ile yapacağımız maç daha da önem kazandı. Bu akşamki güzelliklerin devamı için orada da kazanmalıyız'' diye konuştu.

Fatih Terim, bir Yunan gazetecinin ''Yunanistan'dan bu kadar kötü futbol bekliyor muydunuz?'' şeklindeki sorusu üzerine, ''Acaba Yunanistan mı kötü oynadı, yoksa biz mi çok iyiydik?'' ifadesini kullanırken, Yunanistan'ın iyi bir takım olduğunu, fakat Türk Milli Takımı'ndan baskılı bir futbol beklemedikleri için bu yenilgiyle karşı karşıya kalmış olabileceklerini söyledi.

Yunanistan'ı milli takım yardımcı antrenörleri Metin Tekin ile Müfit Erkasap'ın 6 karşılaşmada izlediğini vurgulayan Terim, ''Her ikisine de teşekkür ediyorum. Rakibimizi çok iyi analiz ederek maça doğru taktikle çıkmamıza yardımcı oldular. Ayrıca Türk futbolunun Metin Tekin ve Oğuz Çetin gibi iki mükemmel teknik adama sahip olduğunu belirtmek isterim. Her ikisinin de harika analiz yeteneği var. Ayrıca kaleci Volkan'ı hazırlayan Eser Hoca'ya da teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Milli takımın Yunanistan karşısında aldığı farklı galibiyetin Türk futbolunun yeniden yükselişe geçmesi için bir milat olabileceğini dile getiren Terim, şunları kaydetti:

''Türk futbolu daha önce rakipleri kovalayarak, beraberliğe razı olarak ivme kazanmadı. Mücadele ederek sürekli galibiyeti hedefleyerek başarılar elde edildi. Kulüpler ve milli takım bazında tekrar bir silkelenmeye ihtiyacımızın olduğunu söylemiştim. Bu galibiyet belki bunu sağlar.''

Fatih Terim, yine bir Yunan gazetecinin sorusu üzerine, maç öncesi verdiği dostluk mesajlarının Yunan halkını sakinleştirmeye yönelik değil, gerçek duyguları olduğunu vurgulayarak, Türkiye'deki rövanş karşılaşmasında da aynı tutumunu sürdüreceğini ve Yunanistan Milli Takımı'nın Türkiye'de çok iyi ağırlanacağını kaydetti.

Terim, basın toplantısı sonunda Yunanistan Milli Takımı'na bundan sonraki maçlarında başarılar dileyerek, gazetecilere Yunanca 'iyi akşamlar' dedikten sonra odadan ayrıldı.

REHHAGEL: ''KARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM''

Yunanistan Milli Takımı Teknik Direktörü Otto Rehhagel ise çok şey başarmak için sahaya çıktıklarını, ancak başaramadıklarını söyledi.

Karşılaşmaya iyi başladıklarını belirten Alman teknik adam, ''Erken gol bulduk. Sonrasında ise oyunu elden kaçırdık. Türkler ise her dakika daha iyi oldular ve adil bir biçimde kazandılar. Eşitlik için iki şansımız vardı ama 2-1'den sonra oyuna ayak uyduramadık'' diye konuştu.

Rehhagel, bir gazetecinin ''Fatih Terim'i kıskanıyor musunuz?'' şeklindeki sorusu üzerine, ''Hayır kıskanmıyorum. Türkler gerçekten çok iyi oynadı. Bundan sonraki maçlarımızla ilgileniyoruz artık'' dedi.

Deneyimli teknik adam, basın mensuplarının ''Fatih Terim maçtan sonra Oscar törenlerindeymiş gibi herkese teşekkür etti. Sizin teşekkür etmek istediğiniz birisi var mı?'' sorusuna ise, ''Şu anda teşekkür edebileceğim tek kişi benimle 43 yıldır evli olan karım'' yanıtını verdi.

2007-03-25 02:12:05

Çevrimdışı FeaRLeSs

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2731
    • MSN Messenger - tello_hazer1903@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Skor Terim'i şaşırttı
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2007, 10:03:13 »
saol

Çevrimdışı -Qlv-

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1008
  • Wasp
    • Profili Görüntüle
    • YOK A...Q
Skor Terim'i şaşırttı
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2007, 12:47:22 »
e benide şaşaırttı doğal bişey :D

Çevrimdışı El_NiNo

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 326
    • Profili Görüntüle
Skor Terim'i şaşırttı
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2007, 14:40:20 »
beni de şaşırtı ne Değişik bişi ;D
Şeytanın En Büyük Hilesi Dünya'ya kendinin var olmadığına inandırmakmış!

Çevrimdışı N0RM

• 2. SINIF UYE
  • Puan 310
  • Narq0z
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Skor Terim'i şaşırttı
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2007, 11:00:39 »
beni de şaşırtı ne Değişik bişi ;D

benide şaşırttı

Çevrimdışı DeViL

• 1. SINIF ÜYE