Gönderen Konu: "Hiç bu kadar kötü derece ile koşmamıştı"  (Okunma sayısı 434 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
"Hiç bu kadar kötü derece ile koşmamıştı"
« : 18 Ağustos 2008, 19:04:59 »
Pekin Olimpiyatları'nda bayanlar 100 metre engellide Türkiye'yi temsil eden milli atlet Nevin Yanıt, yarı finalde 13.28'lik derecesiyle serisinde sonuncu olarak olimpiyatlara veda ederken, yarışma öncesi milli atletin Mersin'deki evinde büyük bir heyecan yaşandı. Yarışmayı yakınlarıyla birlikte ekran başında takip eden anne Semra Yanıt, yarışlar öncesi yaptığı açıklamada, kızının finale kalacağından umutlu olduğunu söyledi. Dünkü koşuda kızının kötü koştuğu halde yarı finale yükseldiğini belirten Semra Yanıt, "Bugün eğer kendi derecesini koşarsa mutlaka 3. olur. Ben ondan bugün derece bekliyorum" dedi.

Yarış saatinde elinde Türk bayrağı ile kızına destek veren anne Yanıt, yarışın başlamasıyla birlikte büyük heyecan yaşadı. Ancak yarışı izlerken kızının iyi bir çıkış yapamadığını fark eden Yanıt'ın üzüntüsü yüzüne yansıdı. Nevin Yanıt'ın sonuncu tamamladığı yarışın ardından üzüntüsünü gizleyemeyen anne Semra Yanıt, "Çok üzüntülüyüm. Ama kızımın canı sağolusun, ne yapalım? İnşallah başka yarışlarda başarılı olur. Çok heyecanlandı sanırım, çünkü hiç bu kadar kötü derece ile koşmamıştı" diye konuştu.

Olimpiyatlar öncesi kızının yarı finale kadar yükselebileceğini beklemediğini de belirten Yanıt, "Kızım zaten hep diyordu, 'Bir yarı final koşsam bu bana yeter' diyordu. Ama yarı finale yükselince tabii ki haliyle biz final bekledik. Ama olmadı, ancak kızım hedefine ulaştı" şeklinde konuştu.