Gönderen Konu: TRİBÜNLER AYAĞA KALKACAK  (Okunma sayısı 410 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
TRİBÜNLER AYAĞA KALKACAK
« : 14 Ağustos 2008, 12:09:50 »
Gaziantepspor'a bu sezon çok katkı sağlamak istediğini söyleyen Tabata "Türkiye liginin çok kaliteli olduğunu biliyorum. Gaziantepspor'a gelirken bana büyük hedeflerden bahsettiler. Bende bu hedefler doğrultusunda takımıma çok katkılar sağlamak istiyorum. Bu sezon üst sıraları zorlayacak bir Gaziantepspor olacağız" diye konuştu.

BEKLENTİLERİMİ KARŞILADILAR
Herkesten büyük bir sıcaklık aldığını söyleyen Tabata "havaalanına indiğim andan itibaren taraftarlarımız bana çok büyük ilgi gösterdiler. İtalya kampı ve buradaki antrenmanlarımızda bana verdikleri desteklerden büyük sıcaklık alıyorum. Taraftarlarımız şu ana kadar bütün beklentilerimi karşıladılar. Bundan sonrada bana sıcaklık göstereceklerini bekliyorum. Çünkü çok başarılı, çok kararlı ve kendime öz güveni olan bir futbolcuyum" dedi.

HERKES YARDIMCI OLUYOR
Yabancı futbolcuların dışarıya transfer olduğu zaman en önemli şeyin isim öğrenmek olduğunu söyleyen yıldız futbolcu, "bir futbolcunun başka bir ülkeye transfer olduğunda en çok zorlandığı konuların başında isimleri öğrenmektir. Şu ana kadar bir çok arkadaşımın ismini öğrendim. Sağolsunlar onlarında bana sahada büyük yardımları oluyor. Saha içinde birbirimize karşı olan uyumlarımız gelişiyor. Lig başlayana kadar bütün arkadaşlarımla uyum sorunumu atlatmış olacağım".

SERBEST ATIŞLARA ÇOK ÇALIŞIRIM
Taraftarların ayağa kalkmaya hazır olmasını söyleyen Brezilyalı futbolcu "ben serbest atışlara çok çalışan biriyim. Sadece kalenin çevresinden ve cepheden olan şutlar değil, aynı zamanda uzaktan ortayla karışık şut çalışmalarını çok yapan ve beceren bir yapıya sahibim. Elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Taraftarlarımız bu pozisyonlarda ayağa kalkmaya hazır olsunlar" diye konuştu.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ
İmza attıktan sonra hemen İtalya'ya giden ve sağlık kontrolü olamayan Tabata dün sabah taramadan geçti. Yapılan kontroller sonrasında oldukça neşeli olan Tabata şakalar yaparak hemşirelerle hatıra resmi çektirdi.

SÖZLÜGÜ ELİNDEN DÜŞÜRMÜYOR
Yeni tercüman Furkan Güzel ile birlikte sağlık kontrolüne gelen Tabata'nın Portekizce-Türkçe sözlüğü okuması dikkat çekti. Türkçe'yi öğrenmeyi çok istediğini söyleyen Tabata, "En kısa zamanda Türkçe'yi öğrenerek daha rahat edeceğim. Şu anda sözlüklerle idare etmeye çalışıyorum. Ama bu süreyi kısarak Zurita gibi anlayacağım" dedi.