Gönderen Konu: Pınar Karşıyaka seriyi bozmadı: 71-61  (Okunma sayısı 633 defa)

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Pınar Karşıyaka seriyi bozmadı: 71-61
« : 31 Ocak 2009, 18:50:49 »
Pınar Karşıyaka seriyi bozmadı: 71-61
Pınar Karşıyaka, Beko Basketbol Ligi'nde 13. hafta karşılaşmasında OYAK Renault'yu sahasında 71-61 yenerek üst üste 3. galibiyetini aldı. Ev sahibi ekipte Williams 23, Hakan 22 sayıyla galibiyette büyük pay sahibi oldular.

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 19:52 TSİ 3 Ocak 2009 Cumartesi

Beko Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka, OYAK Renault'yu 71-61 yendi.   

Karşılaşmaya Hakan, Williams ve Brown'un sayıları ile hızlı başlayan ve 8-0 öne geçen Pınar Karşıyaka karşısında OYAK Renault ilk basketini 4. dakikada Nedim'in 3 sayılık atışıyla buldu. Bu dakikadan sonra daha dengeli bir oyun ortaya koyan OYAK Renault, ev sahibinin farkı açmasına izin vermedi. Pınar Karşıyaka Williams ile sayılar bulurken, periyodu 16-13 önde tamamladı.   

İkinci periyoda Gordon'un 3 sayılık basketiyle başlayan ve 16-16 beraberliği yakalayan Bursa temsilcisi, Evren'in faul atışından bulduğu sayıyla 11. dakikada oyunda ilk defa öne geçti: 17-16. Periyodun bitimine 5 dakika kala Jones'un basketiyle 6 sayılık (29-23) farkı yakalayan OYAK Renault karşısında Pınar Karşıyaka, ilk yarının bitimine bir dakika kala Hakan'ın faul atışlarından bulduğu sayılarla beraberliği sağladı: 30-30. Son dakika içinde Hakan ile 3 sayılık basket bulan ev sahibi ekip, ilk yarıyı 33-30 önde tamamlamayı başardı.   

Üçüncü periyot karşılıklı basketlerle başladı. Hakan ve Williams ile sayılar üreten Pınar Karşıyaka karşısında OYAK Renault ise yabancı oyuncularıyla sayı buldu. Periyodun 5. dakikasını 39-36 önde geçen Pınar Karşıyaka, Hakan ile üst üste 7 sayı bularak, aradaki farkı 8 sayıya (46-38) kadar çıkardı. Nedim'in sayılarıyla aradaki farkı kapatmaya çalışan OYAK Renault karşısında Pınar Karşıyaka, Williams ve Hakan'ın sayılarıyla periyodu 9 sayı farkla 51-42 önde tamamladı.   

Son periyoda hızlı başlayan Pınar Karşıyaka ilk 5 dakikada Williams, Ömer ve Benton ile 12 sayı bulurken, rakibini 4 sayıda tuttu ve aradaki farkı 17 sayıya kadar çıkardı: 63-46. Bu dakikadan sonra Nedim, Jones ve Ahmet Ali ile sayılar üreten OYAK Renault, Evren'in 3 sayılık basketiyle son iki dakikada farkı 6 sayıya indirdi: 64-58. Oyunda tekrar dengeyi kuran Pınar Karşıyaka, son dakikasına 69-61 önde girdiği karşılaşmayı 71-61 galip bitirdi.

PINAR KARŞIYAKA: 71 - OYAK RENAULT: 61

Salon: Karşıyaka   

Hakemler: Murat Biricik xxx, Fatih Arslanoğlu xxx, Sencer Yılmaz xxx   

Pınar Karşıyaka: Williams xxx 23, Hakan xxx 22, Valentin xxx, Brown xxx 11, Benton xxx 6, Gökper xx, Ömer xx 7, Furkan xx, Erhan xx 2   

OYAK Renault: Evren xx 4, Gordon xxx 18, Nedim xxx 13, Alper xx 6, Jones xx 15, Ahmet Ali x 2, Serhat x, Stiemsma xx 3, Oğuz x   

1. periyot: 16-13   

2. periyot: 33-30   

3. periyot: 51-42   

Beş faulle çıkan: 38.19 Jones (OYAK Renault)