Gönderen Konu: Bosque Real'i beğenmiyor  (Okunma sayısı 423 defa)

Çevrimdışı YuRY

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1606
    • MSN Messenger - Tr_YuRY@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Bosque Real'i beğenmiyor
« : 17 Kasım 2006, 16:01:44 »
Del Bosque Real'i beğenmiyor

--------------------------------------------------------------------------------

Beşiktaş ve Real Madrid'in eski Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, Real Madrid'in şuan oynadığı futbolu beğenmediğini söyledi.

Teknik direktörlüğü döneminde Real Madrid'e 2 Şampiyonlar Ligi, 1 Süper Kupa ve 1 Lig Şampiyonluğu kazandıran ve kulüp tarihinin en başarılı teknik direktörlerinden biri olan Del Bosque, yaptığı açıklamada, Real Madrid'in şuan oynadığı futbolu beğenmediğini belirterek, "Real Madrid, her zaman iyi oynamak zorunda olan bir takım. Ligde Barcelona karşısında mükemmel bir futbol sergilemiştiler. Bunun sebebi ise o maçın psikolojisinin diğer maçlara göre farklı olması. Ama önemli olan bunu diğer maçlara da yansıtabilmektir. Demek ki, Barcelona maçında görüldüğü gibi Real Madrid, bu kapasiteye sahip bir ekip, ama devamlılığı tabiki daha önemli" diye konuştu.
İspanya'da adının sürekli Real Madrid ile hatırlanmasındandolayı artık başka ülkelerde teknik direktörlük yapmak istediğini ve Real Madrid'in başına tekrar geçme düşüncesinin olmadığını söyleyen Del Bosque, basında adının İspanya Milli Takımı teknik direktörlüğü ile anılmaya başlaması ile ilgili olarak da, "Şuan İspanya Milli Takımı'nın başında tecrübeli bir teknik direktör var. Üstüne fazla gidildiği düşüncesindeyim. Aslına bakılırsa milli takımda oldukça yüksek bir potansiyel var, ama ne var ki bir şeylerin eksik olduğu görülüyor ve sportif başarı gelmiyor. Açıkçası İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü olmak benim de ulaşmak istediğim bir nokta, ama bu aşamaya gelmeden önce başka teklifler gelirse de bunları geri çeviremem" ifadelerini kullandı.
Del Bosque, Barcelona'nın form grafiği ile ilgili de, "Ben, Barcelona'yı grip olmuş olarak görüyorum. Şu anki durumu bence geçici bir sendrom. İnanıyorum ki Barcelona, en kısa süre içerisinde eski gücüne kavuşacaktır. Şuan kadrosunda çok başarılı ve özel yeteneklere sahip oyuncular var. Bunların başında da Ronaldinho geliyor. Ve bence Barcelona'nın son yıllardaki başarısında büyük pay sahibi" yorumunu yaptı.

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
Bosque Real'i beğenmiyor
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2007, 13:45:22 »
HABER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞ