Gönderen Konu: Devrik başkan istifasını istedi!  (Okunma sayısı 690 defa)

Çevrimdışı irsad26

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 6334
  • Eskişehirspor..!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Devrik başkan istifasını istedi!
« : 31 Ağustos 2008, 01:05:32 »
Devrik başkan istifasını istedi!
Tayland'da, darbeyle başbakanlık görevinden alınan Thaksin Shinavatra, İngiltere'nin Manchester City Kulübü Yönetim Kurulu'ndan istifasını istedi.

Yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle hakkında dava açılan ve ardından duruşmalara katılmadığı gerekçesiyle Tayland Yüksek Mahkemesi tarafından eşi ve kendisi hakkında tutuklama emri çıkarılan Thaksin Shinavatra, yönetim kurulunda görev yaptığı Manchester City'den ayrılmak istediğini açıkladı.

Kulüp başkanı Garry Cook, güvenliği için pazar günü West Ham United ile yapılacak maça gelmemesi tavsiye edilen Thaksin ile ilgili olarak, ''Thaksin bu konuda çok açık bir insan. Bana, eğer kulüp için gerekli olacaksa yönetim kurulundan ayrılabileceğini söyledi. Bunu, kulübün iyiliği için yapmaya hazır. Yarın yapılacak maçta bulunmayı çok istiyor, ancak güvenliği için bunu yapamayacak'' diye konuştu.

Thaksin, başbakanlık görevinden alındıktan sonra Tayland mahkemelerinde adaletin olmasını beklemediğini belirterek, ailesi ve kendisinin güvenliği için İngiltere'ye yerleşmişti.
Siyah Kırmızı<<Şampiyon EsEs