Gönderen Konu: Emre'den Arda'ya övgü  (Okunma sayısı 390 defa)

Çevrimdışı YuRY

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1606
    • MSN Messenger - Tr_YuRY@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Emre'den Arda'ya övgü
« : 06 Aralık 2006, 04:08:28 »
İngiltere Premier Lig takımlarından Newcastle United'da forma giyen milli futbolcu Emre Belözoğlu, (A) Milli Takım'ın güzel bir hava yakaladığını söyledi.

Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan Tam Saha Dergisi'nin aralık sayısına ropörtaj veren Emre Belözoğlu, izlediği maçlarda Milli Takım oyuncularının birbirlerini çok iyi anlamış olduğunu hissettiğini kaydederek, ''Bundaki en büyük etken içerideki arkadaşlıktır. Herkes birbiriyle şakalaşıyor, gülüyor, eğleniyor. Bu durum bana Galatasaray'ın başarısının Milli Takım'a da yansıdığı dönemi hatırlatıyor. Bir senelik ayrılık uzun olsa da bunu hissettim. Tabii kesin konuşmamak gerekiyor. Kötü sonuçlar da olabilir. Biz iki turnuvaya katılma hakkını kaybettik'' dedi.

''ARDA BİR YILDIZ''

Emre, Galatasaray'da sergilediği futbolla önemli bir çıkış yakalayan Arda Turan'a da övgüler yağdırdı.

Kendisinin (A) takımda 17 yaşında forma giydiğini, Arda'ya ise 19 yaşında bu şansın verildiğini kaydeden Emre, ''Dünyada bu tip yetenekler çok az. Arda benden daha ciddi bir patlama yaptı. Ben çıktığımda 'Emre o yaşına rağmen ne kadar özgüvenli oynuyor, ne kadar iyi mücadele ediyor' diyorlardı, ama Arda'dan maç koparmasını bekliyorlar. İnsanlar, 'Hagi'den sonra Arda gibi bir futbolcu izlemedim' diyor. Benim için bunlar bir anda değil, zaman içinde söylendi. Ama Arda bir anda yıldız oldu. Bence o bir yıldız adayı değil, yıldız. Hedeflerini bir yıldız olmak değil, yıldız olarak kalmak şeklinde koymalı'' diye konuştu.

''GENÇLER, BİZİM SEÇTİĞİMİZ YOL DIŞINDA AVRUPA'YA AÇILMALI''

Emre Belözoğlu, genç futbolculara bir an önce Avrupa'ya açılmalarını önerirken, Okan Buruk ile birlikte İnter'e transfer oldukları dönemde yaşadıklarına da değinerek, ''Avrupa'ya çıkmak isteyen gençlerimize ellerini çabuk tutmalarını ve oradaki insanları da kırmadan, üzmeden hareket etmelerini tavsiye ediyorum. Bizim seçtiğimiz yol insanlar tarafından biraz yadırgandı. Profesyonellik adına doğruydu ama insanlar üzüldüler ve bizi kötü bildiler. Gençlerimiz, bizim seçtiğimizin dışında bir yolla bir an önce Avrupa'ya açılmalı'' ifadesini kullandı.

Ayrıca, İnter Kulübü'nün, Newcastle United'a transferinin ardından dahi kendisine prim gönderdiğini anlatan ve Avrupa kulüplerini 'kadirşinas' olarak tanımlayan Emre, ''Tugay ağabey Türkiye'deyken kimse adını anmıyordu, şimdi herkes ondan söz ediyor. Bu ülkeden ne kadar uzak olursak o kadar değerli oluruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
Emre'den Arda'ya övgü
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2007, 14:19:50 »
HABER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞ