Gönderen Konu: İtalya'yı elimizden kaçırdık"  (Okunma sayısı 347 defa)

Çevrimdışı YuRY

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1606
    • MSN Messenger - Tr_YuRY@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
İtalya'yı elimizden kaçırdık"
« : 17 Kasım 2006, 15:56:55 »

--------------------------------------------------------------------------------
A Milli Futbol Takımı, özel maçta İtalya ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, İtalya karşısında özellikle ikinci yarı istedikleri oyunu ortaya koyduklarını belirterek, "Ancak bu, ilk yarıda kötü oynadığımız anlamına gelmez. 1-2 oyuncu dışında çok genç bir ekibiz. Sonuçta son Dünya Şampiyonu'na karşı oynuyorsunuz. İkinci yarıdaki oyunumuzla İtalya'yı elimizden kaçırdık diyebiliriz" dedi. Karşılaşmada atılan gollerle ilgili olarak da Fatih Terim, "İki gol de aynı şekildeydi. Ancak bizim attığımız gol, rakibi hataya zorlamamız sonucu geldi. İtalya'nın golü ise sahalarda ender görülen bir kaleci hatası sonucu geldi" diye konuştu.
Kaleci Rüştü'nün sakatlığıyla ilgili sorulan bir soruya ise tecrübeli teknik adam, "Tam olarak ne olduğunu biz de bilmiyoruz. Ancak Rüştü pek iyi gözükmüyordu. Ümit ederim ki gözüktüğü gibi olmaz. Bu maç sonrasında tek üzüntümüz kalecimiz Rüştü oldu" cevabını verdi. Arda hakkındaki soruları üzerine de Fatih Terim, "Arda, Galatasaray'ın yetiştirdiği Avrupa'nın ender oyuncularından birisidir" ifadelerini kullandı.
İtalyan gazetecilerin tekrar İtalya'ya dönüp dönmeyeceği ile ilgili sorularına da Terim, "Demek ki iyi bir izlenim bırakmışız. Bunlar mutluluk verici şeyler. Ancak öncelikli hedefimiz, Milli Takım'ın 2008 Avrupa Şampiyonası'na katılmasını sağlamak" şeklinde yanıtladı.
ARDA: "İTALYA'DA OYNAMAK İSTERİM"
Ay-yıldızlı futbolculardan Arda Turan ise, Dünya Şampiyonu bir takıma karşı oynamanın güzel bir duygu olduğunu belirterek, "Ancak yine de benim için diğer milli maçlardan farklı bir şey hissedilecek bir maç değildi. Çok iyi bir maç oynadık. Güzel bir hazırlık maçı oldu. Eksiklerimizi gördük. Yunanistan ve Norveç maçlarını kazanmak istiyoruz" dedi. Futbolcu karakteri olarak kendine Galatasaray'daki abisi Orhan Ak'ı örnek aldığını kaydeden Arda, "Milli takımda Emre Belözoğlu var. Tabii ki onu da örnek alıyorum" diye konuştu.
Bir gazetecinin "İtalya'da oynamak ister misin?" sorusuna Arda, ''İtalya'da oynamak isterim. Hedeflerimin arasında Avrupa var. Ancak öncelikli olarak bana göre zaten büyük bir Avrupa kulübü olan Galatasaray'da oynuyorum. Fakat kulübüme maddi bakımdan büyük bir fayda sağlayacaksa İtalya'da oynamak isterim" dedi.
Arda, Fatih Terim'in kendisi hakkında söyledikleri ile ilgili olarak, "Söylediklerinden dolayı hocama teşekkür ederim. Böyle değerli bir hocadan böyle şeyler duymak çok güzel" ifadelerini kullandı.

16.11.2006
Kaynak : İHA

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2007, 13:41:26 »
HABER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞ