Gönderen Konu: Yıldıray iddiaları yalanladı  (Okunma sayısı 472 defa)

Çevrimdışı YuRY

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1606
    • MSN Messenger - Tr_YuRY@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Yıldıray iddiaları yalanladı
« : 06 Aralık 2006, 04:07:58 »
Almanya Birinci Ligi takımlarından Hertha BSC Berlin'de oynayan milli futbolcu Yıldıray Baştürk, İngiltere Premiere ligi takımlarından Tottenham Hotspur'a transfer olmak istediği yönündeki iddiaları yalanladı.

Yıldıray Baştürk, yayımladığı basın bildirisinde, İngiliz The Guardian Gazetesi'nde kendi ağzından söylendiği iddia edilen sözleri yalanlayarak, ''Bu gazete benim ağzımdan ifadeler kullanmış. Bu ifadeler yanlış. Bu konu hakkında söyleyeceğim tek şey, Tottenham Hotspur ile bir temasım olmadığıdır'' dedi.

Berlin'de bulunmaktan çok memnun olduğunu ve sportif geleceği için başvuracağı ilk adresin Hertha BSC Berlin olduğunu belirten Yıldıray, ''Bu konuda daha fazla söyleyecek birşeyim yok. Konu hakkında söylenen diğer şeyler doğru değil'' açıklamasında bulundu.

Bild Gazetesi'nde yer alan haberde ise Hertha BSC Berlin'in, Yıldıray'ın Tottenham Hotspur'a transefer olacağı iddialarını yalanladığı bildirildi.

Hertha BSC Berlin Kulübü Menajeri Dieter Höness, konu hakkında Yıldıray'ın menajeriyle görüştüğünü belirterek, ''O bana bu iddiaların doğru olmadığını garanti etti. Tottenham ile teması olmadığını ve ne Yıldıray ve ne de kendisinin bu yönde bir açıklama yaptıklarını söyledi. Yıldıray'ın bu haberlerde suçu yok''' diye konuştu.

YILDIRAY'DAN ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

Yıldıray, Hertha BSC Berlin Kulübü kanalıyla yayınladığı basın bildirisinde transfer dedikodularını yalanlarken, BZ ve Berliner Kurrier gazetelerine yaptığı açıklamalarda ise, İngiltere Premiere Ligi'ne gitme konusunda açık kapı bıraktı.

BZ Gazetesi, ''Tottenham, Baştürk'ü avlayacak'' başlığıyla verdiği haberde Yıldıray'ın, ''Tottenham'ın bana ilgi göstermesine seviniyorum. Bu bana onur verir. Yurtdışında oynamak ilgimi çekiyor. Ama Hertha BSC Berlin benim ilk konuşacağım kulüp'' biçimindeki bir açıklamasına yer verdi.

Yıldıray'ın menajeri Fazeli ise Yıldıray'nın 28 yaşında olduğunu ve bu yaşın futbolcunun en ideal yaşı olduğunu belirterek, ''Tabii ki Yıldıray'a bir çok kulübün ilgisi var. Noel tatilinde Dubai'ye gidecegiz ve orada kendisiyle geleceği hakkında konuşacağız. Ancak gelecek şubat ayından önce hiç birşey olmayacak'' dedi.

Yıldıray, Berliner Kurrier Gazetesi'ne yaptığı açıklamada ise The Guardian Gazetesi'ne sözü edilen biçimde bir açıklama yapmadığını savunarak, ''Ancak Premiere Ligi benim ilgimi çekiyor. Böyle bir kulübün bana ilgi göstermesi beni sevindiriyor. Bu, benim preformansımın takdir edilmesi anlamına geliyor'' diye konuştu.

Haberde, Yıldıray'ın açıklaması hakkında, ''Bir yalanlama böyle olmaz. Dikkat Höness, Yıldıray üzerine poker başladı'' denildi.

The Guardian Gazetesi'nde yayınlanan bir haberde, Yıldıray'ın bu gazeteye ''Yurtdışına her zaman çıkmayı istedim. Premiere Ligi benim için çok ilginç. 28 yaş, kendine başka yerlerde yeni sınavlar aramak için doğru bir zaman'' diye konuştuğu yazılmıştı.

2006-11-30 13:36:16

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
Yıldıray iddiaları yalanladı
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2007, 14:19:26 »
HABER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞ