Gönderen Konu: CHİCAGO  (Okunma sayısı 484 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
CHİCAGO
« : 29 Temmuz 2008, 08:32:13 »
Bir rahibe Chicago uçusu için havaalanındaymış..
Beklerken bir köşede bir makine görmüş, üzerinde "Hem kilonuzu ölçün hem geleceğinizi öğrenin" yazıyormuş. Rahibe "Hmm, bir deneyelim" diyerek makineye para atmış, üzerine çıkmış ve makineden bir kağıt çıkmış. Rahibe kağıda bakmış, şunlar yazıyor: "Siz bir rahibesiniz, 80 kilosunuz ve Chicago'ya gidiyorsunuz."
Rahibenin pek hoşuna gitmiş, ama sonra "yok canım" demiş "bu herkese aynı şeyi söylüyordur.."
Derken rahibe bu işi iyice kafaya takmış, bir daha tartılmış. Bu sefer çıkan kağıt şöyleymiş: "Siz bir rahibesiniz, 80 kilosunuz, Chicago'ya gidiyorsunuz ve 20 dakika içinde kendinizi gitar çalarken bulacaksınız."
Rahibe "Al işte, biliyordum" demiş. "Ben kim, gitar çalmak kim? Amma da yalan!" diye gitmiş, yerine oturmuş.
Birkaç dakika sonra rahibenin yanına bir kovboy gelmiş, sırtındaki gitarı rahibenin yanına bırakıp "5 dakika sonra döneceğim, gitarımı biraz size bırakabilir miyim?" demiş, gitmiş. Bizim rahibe kucağındaki gitarı evirip çevirirken bir süre sonra yavaştan gitarın tellerini tıngırdatmaya başlamış. O anda kafasında şimşekler çakmış:
"Aman tanrım, gerçekten makinenin söylediği gibi oldu! Burada oturmuş gitar çalıyorum!" Tekrar makineye gitmiş, para atmış, tartılmış ve bu sefer şöyle bir kağıt çıkmış:
"Siz bir rahibesiniz, 80 kilosunuz, Chicago'ya gidiyorsunuz ve birazdan herkesin içinde gaz kaçıracaksınız" Rahibe bunu okuyunca çok kızmış: "Yoo! Ben hayatımda asla böyle bir şey yapmadım, bundan sonra da yapmam! Bu sefer attı, tutturamadı." Hışımla yerine doğru yürürken birden paat diye ayağı kaymış, popo üstü yere oturmuş ve o anda pırt diye gaz kaçırıvermiş! Rahibe artık çılgına dönmüş: "Hayır, hayır buna inanamıyorum. Tanrım bir kere daha denemeliyim!"
Ve koşa koşa tekrar makineye gitmiş, para atmış, tartılmış ve kağıt gelmiş: "Siz bir rahibesiniz, 80 kilosunuz, burada gitar çalıp gaz kaçırmakla meşgulken Chicago uçağını kaçırdınız!"