Gönderen Konu: 8 yaşındaki Jago babasını kurtardı!  (Okunma sayısı 908 defa)

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
8 yaşındaki Jago babasını kurtardı!
« : 28 Ocak 2008, 00:14:05 »
Haberin Okunma Sayısı: 855

İngiltere'de ilkokul öğrencisi 8 yaşındaki Jago Geighton, direksiyon başında komaya giren babasının hayatını kurtardı.8 yaşındaki Jago babasını kurtardı.

The Sun gazetesinde yayımlanan habere göre olay Somerset yakınlarındaki M5 otoyolu üzerinde meydana geldi. Diyabet hastası olan Neil Steward, otobanda araç kullanırken aniden fenalaştı.

Biraz dinlenmek için aracı otoban kenarına park eden Steward, beklenmedik komaya girdi.

Bu sırada araçta bulunan oğlu Jago Deighton, babasının durumunu cep telefonuyla annesi 33 yaşındaki Mel Deighton'a bildirdi.

Telefonda 8 yaşındaki oğlunun sesini duyan anne Mey, şaşkınlığı atlattıktan sonra polisi arayarak yardım istedi.

Bunun üzerine polis, küçük Jago'yu arayarak, bulundukları yeri tariff etmesini istedi. Babasının komaya girmesine rağmen soğukkanlılığını koruyan Jago, aracın navigasyon sistemini kullanarak polisi yönlendirdi.

Jago'nun verdiği nevigasyon bilgileri doğrultusunda hareket eden polis, bölgeye ambulans gönderdi, Yaklaşık 10 dakika sonra ulaşan ambulans, diyabet hastası baba Neil'e ilk yardımda bulunarak hastaneye kaldırdı.

Polis, 8 yaşındaki Jago'nun son derece soğukkanlı davrandığını ve olaydan sonra Atari oynamaya devam ettiğini açıkladı.

Babasının hayatını kurtaran küçük Jago, "Çok endişelendim. 'Nasıl yardım edebilirim' diye düşünmeye başladım. Pek cesurca davrandığımı düşünmüyorum. Sadece babama ve polise yardım etmeye çalıştım" diye konuştu.

Baba Neil Stewart ise, "Hiç bir şey hatırlamıyorum, hastanede kendime geldim. Jago, küçük bir kahraman. Sakin davranarak hayatımı kurtardı" dedi.

Polis Şefi Peter Strawbridge da, "Bu olay, hayati tehlikenin söz konusu olduğu durumlarda hızlı davranmanın ve ekip çalışmasının önemini bir kez daha vurgulamıştır" dedi.

Çevrimdışı HaLiLL

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1441
  • Heryerdeyiz!
    • Profili Görüntüle
    • ultrAslan38
8 yaşındaki Jago babasını kurtardı!
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2008, 00:29:21 »
 ;)