Gönderen Konu: "Berbatov'da son hamle!"  (Okunma sayısı 575 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
"Berbatov'da son hamle!"
« : 26 Ağustos 2008, 08:09:56 »
Geçen çarşamba Bulgaristan'ın Bosna Hersek'i 2-1 mağlup ettiği özel maçta takımının gollerine imza atan Berbatov Cumartesi günü oynanan Sunderland maçı kadrosundan çıkarılmıştı.

Geçen hafta bir kaç gazete Berbatov'un bir taraftarın kendi ismi yazılı Manchester United formasına imza attığı fotoğrafı yayınlamıştı.

Spurs teknik direktörü Juande Ramos kulübün internet sitesinde yayınlanan bir demecinde Berbatov'u, oyuncunun maçta oynamaya hazır olmadığını düşündüğünü belirttiği için kadroya almadığını söylemişti

Bulgar golcünün durumu hakkında konuşan Ramos "Daha önce de söylediğim gibi beklemeye ve oyuncumla milli maçtan döndükten sonra oynamaya hazır olup olmadığını konuşmaya ihtiyacım vardı. Kendisini kadroya almadım çünkü yeteri kadar konsantre olduğunu düşünmüyordum. Soyunma odası atmosferine ve takımın gösterdiği çabaya uygun olmadığını hissettim. Bir oyuncu oynamaya hazır değilse onun ne kadar iyi olduğu önemli değildir. Hazır değilse iyi bir maç çıkaramaz. Kendimle ilgili endişelendiğim tek nokta maça çıkacak, mücadele edecek ve kazanmaya çalışacak en iyi takımı seçebilmiş olmamdır." dedi.

2 sezon önce Bayer Leverkusen'den 10.9 milyon pound (20.36 milyon dolar) karşılığında Tottenham'a transfer olan Berbatov, Pazar günü yayınlanan gazetelerin haberine göre kendisiyle gelecek hafta kapanacak olan transfer dönemi öncesinde sözleşme imzalamak isteyen Manchester United'a katılmak istediğini gizlememişti.

Tottenham Bulgar oyuncuya 30 milyon pound değer biçerken Manchester United'dan gelen 20.5 milyon poundluk teklif reddedilmişti.

Premier League'de 2. hafta geride kalırken oynadığı her iki maçı da Middlesbrough ve Sunderland'e 2-1 kaybederek sezona kötü bir başlangıç yapan Tottenham'da Berbatov'un ayrılması durumunda kadroda "santrfor" özellikli tek futbolcu yeni transfer Darren Bent kalacak.