Gönderen Konu: "Barcelona'yı tercih ettim"  (Okunma sayısı 723 defa)

Çevrimdışı Nightmare

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2709
    • Profili Görüntüle
"Barcelona'yı tercih ettim"
« : 27 Haziran 2007, 15:30:54 »
İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona'ya transfer olduğu bildirilen Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in yıldızı Thierry Henry, yaptığı bir açıklamayla transferini doğruladı.

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Arsenal'de uzun yıllardır forma giyen Fransız yıldız Thierry Henry kariyerine, Katalan ekibi Barcelona'da devam edecek. Uzun yıllardır Henry'yi kadrosuna katmak için uğraş veren Barcelona, sonunda bombayı patlatmış ve Henry'yle dört yıllığına anlaşmaya vardıklarını açıklamıştı.

SÖZLEŞME 4 YILLIK

Dünyanın önde gelen haber ajansları ve İnternet portalları transferi 'flaş haber' olarak dünyaya aktarırken, Henry'den konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklama gelmemişti. Ve sonunda Henry'de Fransa'da yayın yapan günlük spor gazetesi L'Equipe'e konuşarak transferini doğruladı. Henry, gazeteye yaptığı açıklamada, "Sağlık kontrolünden geçmek zorundayım ancak o zaman transferim netleşir. Ancak Barcelona'yı tercih ettiğim kesindir. Önümüzdeki hafta yeni kulübümle dört yıllık sözleşmeye imza atacağım" dedi.

Henry, henüz resmi olarak atılmış imzalar olmadığını da vurgulayarak sadece iki kulübün anlaşmaya vardığını söyledi. Henry, "Barcelona'nın stadyumunda futbol oynamayı tercih ettim" derken, Arsenal'den ayrılmasının ana nedeni olarak ise teknik direktör Arsene Wenger'in kendisiyle uzun süreli sözleşme yapmaya yanaşmamasını gösterdi. Dört yıllık sözleşme imzalayacak olan 29 yaşındaki Henry'nin transferi için, önceki sezon hem Şampiyonlar Ligi hem de La Liga Şampiyonluğu'nu kazanan Barcelona'nın yaklaşık 24 milyon euro ödeyeceği bildiriliyor.

Çevrimdışı DeViL

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2621
  • ultrAslan
    • AOL Instant Messenger - uA
    • Yahoo Instant Messenger  - Pc-co
    • Profili Görüntüle
"Barcelona'yı tercih ettim"
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2007, 13:19:34 »
paylaşımın için saol

Çevrimdışı black_tower91

• 4.SINIF UYE