Gönderen Konu: İlk Sistematik Online Kuran-ı Kerim Hatim Çalışması  (Okunma sayısı 715 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
EsSelam

Kitabımız Kuran-ı Kerimi sistemli bir şekilde hem anlayarak hem dinleyerek hatim indirmek için harika bir sayfa. Bunun yanı sıra Kuran okumaya yeni başlamış olanlarada tecvidli öğrenebilme imkânı sağlanmakta.

http://www.hatim-online.com

ilk kez sistemli bir şekilde Online Kuran Hatim indirme Portali açılıma sunulmuştur. İlgililere duyrulur. Hatim-Online.Community bizlere kendini bu şekil takdim etmekte:

Hatim-Online.Community bütün dünya çapındaki müslümanları, birbirlerine ait oldukları duygusu içerisinde, Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerim etrafında biraraya getirmek, Kuranımızı okumak, anlamak, hatmetmek ve böylece külli bir sevaba nail olmağa davet etmek ve Kuran etrafında daha nice mukaddes hizmetlere vesile olmak amacı ile kurulmuştur.
Hatim-Online.Community, günümüzde internetin sağladığı imkânlar sayesinde, ırk, renk ve dil ayrımı gözetmeden tekvücud olan İslam dünyasında her milletten bütün müslümanları bir araya getirmeyi, Mukaddes Kitabımız Kuranı beraberce hatmetmeyi ve buna benzer çesitli vesilelerle Kuran Eğitimi hususunda hizmet vermeyi hedeflemiştir. Dünya çapında şu an ilk defa bütün müslümanların müştereken Kuran hatmi yapmasını başarıyla gerçekleştirmiş olan Hatim-Online.Community, sizlerinde gün be gün artan katılımıyla, bu cihanşümul hizmetlerini bütün gayretiyle her geçen gün ileriye götürmektedir.

Hatim-Online.Community de Hatim Nasıl yapılıyor?
Şimdiye kadar tek başına hatim indirmek, uzun bir süreç olduğundan çok zaman alıyordu. Fakat artık Allah´ın izniyle, Hatim-Online.Community bu süreci saniyeden daha da kısa bir zaman dilimine sığdırmayı başarmış durumda.
Hatimi okuyanlar yada takip edenler, birbirlerinin dillerini anlamadıkları, birbirlerini tanımadıkları ve hatta dünyanın dört bir köşesinde oldukları halde, sür´atle ve şimdiye kadar elde edilmemiş bir kolaylıkla, hatim indirme imkânına sahip durumdalar. İştirak-ı Amal kaidesince, katkıda bulunan herkes, bir hatim sevabına nail oluyor inşallah.
Bilindiği üzere Kitabımız Kuran, 120 hizbden oluşmakta. Hatim-Online.Community de hatim indirmek, bu 120 hizbin topluca okunmasıyla meydana gelmekte. Sistemimizde de Kuran-ı Kerim 120 hizbe ayrılmış durumda. Kullanıcı herhangi bir hizbe tıkladığında, bu hizb kendisine hem orjinal arapça metin, hem arzu ettiği dilde tercüme, hemde sesli olarak açılmakta. Takibi kolaylaştırmak içinde, okunmakta olan her bir ayet, ayrı ayrı işaretlenmektedir. Açılan hizb sonuna kadar dinlendikten sonra sistemimizin, almış olduğu "Okundu" sinyali üzere, hizb aktüel hatim tabelamızda "Okundu" suretinde işaretlenmektedir. Şayet açılmış bir hizb sonuna kadar dinlenmeyerek kapatıldığında, "Okundu" sinyalinin gelmemesi, bu açılan hizbin, hatim listemizde tekrar "Okunmadı" şeklinde işaretlenmesi demektir.
Ortalama 8 - 16 dakika arası süren herbir hizb, şayet açıldıktan sonra yarıda kapatıldığı taktirde, "Okundu" sinyalini göndermediğinden, otomatik bir şekilde silinmektedir. Sistemimiz açılmış olan bir hizbi her 3 dakikada kontrol ederek okunup okunmadığının farkına varmaktadır. Bu yüzden okunmakta olan bir hizb bitmeden kapatıldığında, kapatan kişi sistemimizde ortalama 3 dakika başka bir hizb dinleyememektedir. 3 dakika sonra tekrar arzu ettiği bir hizbi okumaya devam edebilir.
Bu ise sadece okunmakta olan bir hizbin yarıda kesilmesinde faaliyete geçen bir mekanizmadır. Bu temel kaideden yola çıkan Hatim-Online.Community, Aktüel kullanıcı sayısının yüksekliği durumunda, her saniye hatta her bir saniyede birden çok Hatim indirme kapasitesine sahip durumdadır.
Hatim tabelamız tümüyle işaretlendiği taktirde, "Hatim Duası" tuşu açılır. Bu da tıklandığında, ve sonuna kadar dinlendiğinde, hatimimiz tamamlanmış olur. Allah Kabul etsin. Amin.

Çevrimdışı Guiza

• Osc Çizik Üye

• 3. SINIF UYE
  • *
  • Puan -4405
    • MSN Messenger - Sanane@Oyunsiteniz.com
    • Profili Görüntüle
    • www.Oyunsiteniz.com
İlk Sistematik Online Kuran-ı Kerim Hatim Çalışması
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2008, 16:26:10 »
Paylasım için Saol Aga

Çevrimdışı -CARLOS-